Slezská nemocnice plánuje parkovací dům

Slezská nemocnice v Opavě spolu s Moravskoslezským krajem a Kongregací milosrdných sester řeší dlouhodobý problém parkování v areálu nemocnice. Možným řešením je výstavba parkovacího domu, ke kterému je již zpracována předběžná studie. V této chvíli probíhá připomínkování navržené studie a aktivní hledání investora.

Ředitel nemocnice Ing. Karel Siebert, MBA považuje řešení problému parkování za jednu z priorit v rámci neustálého zkvalitňování poskytované péče a celkového komfortu pacientům i návštěvníkům nemocničního areálu.

„Problém parkování je v naší nemocnici dlouhodobý. Bohužel situace není lepší ani v ostatních okolních nemocnicích. Z tohoto důvodu již delší dobu spolu s MSK a Kongregací usilovně pracujeme a hledáme řešení, jak zvýšit parkovací kapacitu pro naše pacienty. Navržený parkovací dům na pozemku současného parkoviště je optimálním řešením.“  Komentuje ředitel nemocnice zvolené řešení.

Rovněž krajský úřad našeho kraje si situaci uvědomuje a řeší tento problém napříč v celém kraji. „Vybudování parkovacího domu v naší nemocnici v Opavě zapadá do koncepce řešení nedostatku parkovacích míst v našich krajských městech a obcích. Stejný problém řešíme u nemocnice v Havířově, kde jsme se dohodli s vedením města, že městu převedeme pozemky a město vybuduje parkoviště. V Opavě je velmi dobrá spolupráce s Kongregací milosrdných sester, která vlastní pozemky pro budoucí parkovací dům. Věřím, že se dohodneme, jak bude parkovací dům umístěn a jak bude vypadat. Následně začneme s přípravou projektové dokumentace a věřím, že v roce 2024 začne dohodnutý investor stavět. U nemocnice tak vznikne 253 parkovacích míst, což je trojnásobek stávající kapacity“. Doplňuje náměstek hejtmana kraje pro investice a financování Ing. Jaroslav Kania.

zdroj: snopava.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Cyklista :

  Hmmm….
  Opava SN 250 parkovacích míst -> 150 mil. korun -> 600 tis. za parkovací místo
  Opava terminál 215 parkovacích míst -> 127 mil. korun -> 590 tis. za parkovací místo
  Ostrava ZOO 193 parkovacích míst -> 137 mil. korun -> 710 tis. za parkovací místo
  Ostrava MNO 428 parkovacích míst -> 388 mil. korun -> 906 tis. za parkovací místo

  Thumb up 7 Thumb down 0
 2. Karel Masek :

  Hezké na pohled,ale praktičtější vidím ve volbě vertikálním parkováním, např. parkovací věže bez možnosti poškození zaparkovaných vozidel.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. Karel Masek :

  Hezké na pohled,ale praktičtější vidím ve volbě vertikálním parkováním, např. parkovací věže bez možnosti poškození zaparkovaných vozidel.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.