Sala terrena zámek Bruntál

Oprava unikátní zámecké sala terreny je hotová. Kvůli obnově přilehlého parku, bude tato unikátní stavba veřejnosti přístupná nejdříve příští sezónu.

Rekonstrukce saly terreny trvala bezmála dva roky. Oprava památkové chráněné stavby a jejího nejbližšího okolí, stála téměř 38 milionů korun. Větší část nákladů pokryla dotace z Evropské unie.

Sala terena bude sloužit k pořádání kulturních a společenských akcí a k odpočinku. Počítá se zde s kavárnou a její součástí je také lapidárium s kamennými prvky a torzy soch.

Na obnovu sala terreny navazuje revitalizace zámeckého parku, která ještě několik měsíců potrvá. Z toho důvodu bude zahradní objekt veřejnosti přístupný až od příští sezóny.

Historie budovy sahá do sedmnáctého století, kdy původní objekt sloužil pivovaru. Sala terrena byla založená v roce 1915. V posledních letech chátrala a na její nepříznivém stavu se podepsaly také nevhodné úpravy.

zdroj: mubruntal.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  tady ty dotace měli smysl

  Thumb up 10 Thumb down 1
 2. Martin [msstavby.cz] :

  +článek: V nově rekonstruované zámecké sala terreně v Bruntále zahájila provoz stylová kavárna
  https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000026496/v-nove-rekonstruovane-zamecke-sala-terrene-v-bruntale-zahajila-provoz-stylova-kavarna

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.