Sala terrena zámek Bruntál

Na bruntálském zámku probíhá obnova Saly terreny.

Sala terrena, nazývaná rovněž sala terrana nebo zahradní sál, je otevřená architektonická stavba charakteristická pro barokní palácové a zámecké zahrady. Sala terrena je sál situovaný v přízemním podlaží, většinou v hlavní ose zámku nebo paláce, případně tvoří samostatnou stavbu. 

Zdroj: wikipedia.cz

Výsledkem rekonstrukce bude rehabilitace unikátní historické budovy saly terreny jako součásti romantické úpravy zámeckého parku, aby mohl sloužit návštěvníkům jako expozice lapidária a oranžerie, k provozování kulturně společenských akcí v letním období včetně sociálního a hospodářského zázemí a také i pro potřeby provozu zámeckého parku. Podstatným přínosem je zpřístupněním vyšší a nižší terasy, což umožní vnímat objekt národní kulturní památky z nových perspektiv. Součástí projektu je také odstranění nežádoucích zásahů do objektu z 2. poloviny 20. století, které měly zásadní vliv na jeho současný stavebně-technický stav.

zdroj: mubruntal.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.