Sad Ořechovka

V Opavě vzniká nový sad pod názvem Ořechovka.

Projekt je umístěn ve svažitém terénu mezi železničními tratěmi. Předmětem první etapy je výsadba extenzivního sadu a odpočinkového prostoru, založení pochozího štěrkového trávníku o velikosti 578 m2, extenzivně sečené louky o rozloze 13 540 m2, zátěžových travních povrchů o rozloze 3 780 m2 a plochy veřejného ohniště. Součástí veřejné zakázky je I. etapa projektu, předmětem není pořízení mobiliáře (lavičky).

V sadu jsou vysázeny původní odrůdy stromů. Například třešně, ořešáky či listnaté stromy jako jsou javory, duby apod. Projekt byl spolufinancován v rámci projektu Lepší města pro život.

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Jakub :

  Stromy namísto polí v těsné blízkosti města vítám. Ale… Svažitý terén? Už podle toho, že je „obklíčen“ železniční tratí ze tří stran je jasné, že terén je spíše rovinatý. 26 mega za pár stromků a pár kamínků? Chtěl bych vidět rozpočet a výkaz prací.

  Thumb up 1 Thumb down 8
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Jakub: Převýšení terénu v rámci sadu je výškově více jak 6m.

  Výše grantu je 26 mil Kč. Z toho jsou ale placeny všechny plánované a realizované projekty. Příspěvek pro vznik sadu je 881 473 kč.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 3. Jana Palzerova :

  Krásný nápad. Výborně!

  Thumb up 7 Thumb down 0
 4. Ladislav :

  Tak jsem zvědavý kdo se tam bude scházet.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 5. Martin :

  Trochu z ruky ne.. Doporučuji instalaci kamerového sistemu i s nočním režimem.Aby to časem nebylo místo opavskych fetek.!!

  Thumb up 0 Thumb down 3
 6. Martin :

  Trochu z ruky ne.. Doporučuji instalaci kamerového sistemu i s nočním režimem.Aby to časem nebylo místo opavskych fetek.!!

  Thumb up 0 Thumb down 2
 7. Pavel :

  Ladislav:
  Martin:
  Nevím, jaké preference mají „fetky“ pro lokality svého pobytu, ale v nově zřízeném sadu nejsou žádné lavičky, stromy jsou vysázeny v poměrně velkých rozestupech, není tam žádné křoví, takže dost pochybuju, že by zrovna tady mělo být místo jejich budoucích sabbatů, když mají k dispozici hodně jiných příhodných lokalit podstatně líp dostupných. A kdyby přes to všechno se fetky koncentrovaly právě sem, komu zde budou vadit?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Míra :

  Stromy určitě fajn. Chodník od nikud nikam, architekti, chápu. Mne by zajímalo, kdo a jak se o to bude starat. Obecně v Opavě postrádám kvalitní péči o projekty, které se realizují. Staví se, pásky se stříhají, ale kvalitní péče o majetek chybí. Druhou věcí je přetrvávající černá skládka v okolí. To svědčí o prvním bodu. Jen se utrácí, ale kvalita péče je ubohá.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.