ŘSD vypsalo tendr na obchvat Karviné

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dotáhlo přípravu jihozápadního obchvatu Karviné k vypsání tendru na stavební firmu. Předpokládaná hodnota zakázky činí 1,1 miliardy korun bez DPH, lhůta pro podání nabídek vyprší koncem října.

Obchvat, který bude přeložkou silnice I/67, má především vyvést tranzitní dopravu z města. Trasa se díky obchvatu zkrátí z dnešních čtyř kilometrů zhruba o kilometr. Stavět se má začít příští rok, hotovo pak bude za dva roky.

„Jsou provedené přípravné práce stavby, demolice pozemních objektů, chybí kácení u jednoho z vyvlastňovaných domů. Vykoupeny jsou všechny pozemky potřebné pro stavbu. Jsou vydaná SP na všechny stavební objekty. V rámci přípravy zahajujeme práce na základní vytyčovací síti,“ píše ŘSD v letáku ke stavbě.

Trasa je projektována jako polovina plánovaného čtyřpruhového obchvatu Karviné s tím, že na konci úseku bude komunikace vybudována v plné šířce, aby se v budoucnu předešlo těžkostem při napojování na mimoúrovňovou křižovatku se silnicí I/59.

zdroj: zdopravy.cz

Související články


Komentáře

 1. Leny :

  Je to brutální fail si takto ve vylidňujícím se městě zlikvidovat vizuálně i hlukem jediné hezké věci: park s vodními plochami a historický most.

  Thumb up 8 Thumb down 20
 2. Crazym :

  Leny: Myslím, že tam to má smysl, posledně když jsme se vracel z bikeparku ve Szczyrku jsem tam vysazoval jednoho místního ve Stonavě a poslal mě zkratkou kolem řeky přes ten Nový Dvůr a vynořil jsem se celkem rychle za tím mostem přes řeku na silnici 59, když jsme jel ráno k němu navigace mě táhla přes celo Karvinou. A co jsem tam viděl, tak je to tam samý rekultivovaný odval a ne park. Takhle to bud průjezdné od Těšína velmi rychle bez té haldy světelných křižovatek ve městě.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 3. balde :

  Leny: jasně tak radší necháme ty auta jezdit středem města že???

  Thumb up 13 Thumb down 0
 4. Ic540 :

  Takhle je to ale nešťastné řešení. Úplně to zlikviduje lázně Darkov. Znám to tam dobře. Měli to vést až to půjde za řekou…

  Thumb up 1 Thumb down 6
 5. Leny :

  Crazym: Nejedná se o žádné haldy ale o Park Boženy Němcové a vlastně celou potenciální klidovou zóny podél řeky až k lázním.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 6. Crazym :

  Leny: Sorry, já to tam neznám ale to co jsem viděl když jsem jel tou zkratkou byly rekultivované odvaly. Ale je to Váš a místních boj :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Mark :

  Leny: Tak tam prostě místo železnice povede o pár metrů blíž obchvat, to je toho. :D

  Ic540: Asi špatně vidím, ale za řeku to vede snad nejkratší možnou cestou a od lázní to bude oddělené řekou a cca 150 metrů daleko.

  Občas mám fakt pocit, že tady komentujou buď trolli, nebo lidi, co si nedokážou dát 1 a 1 dohromady.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Ic540 :

  Mark: No to sice vede těsně za řekou v místě lázní Darkov. Trochu jsem to špatně napsal. Dle mapy tedy bych nechal vést cestu podstatně dále. Až za železnicí…!!!
  Aby to ne zničilo jednu z mála klidných zón v Karviné. Jako téměř místní říkám, že to je hotová poprava. Odřízne to i tzv Karvinské moře…!!!
  Na to by se však muselo chvíli ještě počkat kvůli sedání území po těžbě……..

  Thumb up 1 Thumb down 1
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Ic540: Kvůli toho bys ale musel postavit dva mosty přes železnici, které by musely být vyšší kvůli trakčního vedení, aby ses pak napojil zpět na 1/67.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 10. Ic540 :

  Ono by stačilo i jeden kdyby obchvat vedl i za Karvinským nádražím. Od nového pole.
  Auta která by nepotřebovala jet skrz Karvinou by jí defakto nejela. Tak budou projíždět stále kolem vlakového nádraží kde jsou semafory…
  Opakuji, že takto míněno to s tím obchvatem je v podstatě částečné řešení pro centrum Karviné. Pro jiné části již ne…
  No asi na to neměli koule. Škoda…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 11. Pavel :

  Tenhle obchvat navrhli už za bolševika – no a podle toho vypadá – narušuje celou lazeňskorekreační oblast, se kterou bolševik nepočítal – lázně i Fryštát se měly stejně poddolovat a zbourat… (stejně jako téměř celý Darkov a Lipiny). No a proč se nezeptáte, kde bydlí municipální předsatvitelé Karviné dnes – leží jim ještě město vůbec na srdci, nebo spíše u …

  Thumb up 0 Thumb down 2
 12. aggu :

  Už by měly být otevřené obálky v soutěži na zhotovitele.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. Martin [msstavby.cz] :

  + článek Stavba obchvatu Karviné zahájena
  https://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/v-kvetnu-zacne-vystavba-obchvatu-karvine-vyuzije-se-i-hlusina-20200531.html

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. balde :

  https://www.patriotmagazin.cz/obchvat-karvine-za-miliardu-pokracuje-za-dva-roky-bude-hotov, po dokončení obchvatu, by Karviná mohla vybudovat místo světelných křižovatek okružní

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.