Rozšíření kapacity Vily Vančurova

O architektonicky zajímavou přístavbu by se měla významně rozšířit kapacita domova pro seniory Vila Vančurova v Opavě. Společnost nyní hledá dodavatele projektové dokumentace a souvisejících prací.

Předmětem této zakázky jsou projekční práce včetně potřebných průzkumů a zaměření a komplexní inženýrské činnosti k zajištění sloučeného územního rozhodnutí a stavebního povolení s nabytím právní moci na akci „Domov pro seniory a domov se zvláštním režimem“, včetně autorského dozoru.

Domov pro seniory a domov se zvláštním režimem musí splňovat všechny věcné podmínky pro realizaci projektů pobytových služeb péče v rámci Národního plánu obnovy, standard M2, viz příloha zadávací dokumentace č. 5.

Domov pro seniory a domov se zvláštním režimem musí splňovat podmínku, že se jedná o budovu jejichž potřeba primární energie je alespoň o 20 % nižší než požadavek na budovy s téměř nulovou spotřebou energie. Počet nových staveb (budov) sloužící pro zařízení sociální infrastruktury, jejichž potřeba primární energie je alespoň o 20 % nižší, než je požadavek na budovy s téměř nulovou spotřebou energie, v souladu s platným zněním prováděcí vyhlášky č. 264/2020 Sb., o energetické náročnosti budov, s účinností od 1. ledna 2022 (budova s téměř nulovou spotřebou energie).

Projektová dokumentace bude vyhotovena dle studie, kterou vyhotovila Ing.arch. Zuzana Stanjurová Mateiciucová, Architektonická studie je součástí příloh veřejné zakázky.

Plánována stavba bude umístěna podélně s hranicí pozemku. Nebude tak zastiňovat původní historický objekt domova. Ale naopak průčelní pohled umocní.

Stávající pohled na Vilu Vančurova

V roce 2022 bylo dokončeno rozšíření kapacit severně od stávajícího objektu.

zdroj: vhodne-uverejneni.cz
zdroj stávající foto: vilavancurova.cz

Související články


Komentáře

  1. Jakub :

    Moc zajímavé mi to tedy nepřijde. Gró historické budovy je kruhová sekce současné jídelny. Zásadní je tedy posunout celou stavbu více do ulice, tak aby neustupovala vedlejšímu domovu sester a naopak aby maximálně ustoupila historické budově a tím zachovala výhled z oné jídleny.

    Thumb up 2 Thumb down 3
  2. Roman :

    Jakub: Jídelna je nepopíratelně zajímavou částí stavby. Hlavní oss objektu je ale v průčelí směřující do zahrady.

    Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.