Rozšíření AVION Shopping Parku Ostrava

Ostravský AVION Shoping Park patří s návštěvností přes 9 milionů návštěvníků ročně mezi nejúspěšnější nákupní centra v České republice. V loňském roce byl vyhlášen druhým nejlepším nákupním centrem v ČR v soutěži Obchodník roku.
Důvodem jeho úspěšnosti je jeho neustálé přizpůsobování se potřebám návštěvníků. Během devíti let své existence bylo centrum několikrát změněno a rozšíře­no. Nyní probíhá rozšíření ze severní a jižní strany.
Developer Inter IKEA Centre Česká republika a Inter IKEA Centre Slovensko plánují do rozšíření AVIONu investovat více než 1 miliardu korun.
Projekt „Rozšíření Sever“ ostravského AVIONu je rozdělen do dvou fází. První fáze realizace projektu byla zahájena minulý rok v podobě přestavby prodej­ny Hypernova. Developer tak vyšel vstříc novému konceptu společnosti Ahold, který v ČR a SR změnil vzhled svých prodejen Hypernova na menší koncept Albert hypermarket. Touto pře­stavbou se plocha hypermarketu zmenšila z přibližně 15 000 m 2 na 6 500 m 2 a vznikl tak prostor pro 50 nových obchodů.
Nová část obchodní galerie bude mít unikátní design a bude zaměřena na luxusnější módu, zejména pro muže. Celková investice ve výši 450 mil. Kč bude zakončena vybudováním nového vchodu a navýšením možnosti parkování o 200 míst na severní straně centra. Dokončení první fáze plánuje developer na jaro roku 2011.
Obchodní galerie se bude dále rozšiřo­vat ve druhé fázi projektu s celkovou investicí 650 mil. Kč. Přibude dal­ších 15 000 m2 plochy k pronájmu. Nákupní centrum tak nabídne dalších 40 obchodů a jejich celkový počet přesáhne 200. I druhá fáze rozšíří možnost parkování o 500 nových míst. Její ukončení je plánované na rok 2013. Rozšíření Sever přinese práci přibližně 400 lidem.
Na opačné straně ulice Rudná bude po­kračovat druhá fáze projektu s názvem „Rozšíření Jih“. Tato fáze začne na jaře roku 2011. AVION Shopping Park bude obohacen o tzv. stripmall. Zákazníci v něm naleznou nové větší obchody, přičemž vstupovat se do nich nebude z vnitřní pasáže, ale přímo z parko­viště, které bude zvětšeno o 660 parkovacích míst. Možnosti nákupu se zde navýší o dalších 9 300 m2 . Součástí stripmallu bude jeden z nej­větších evropských prodejců nábytku KIKA, který se stane jedním z hlavních nájemců centra.
zdroj: ostrava.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.