Rozhledna na vrcholu Okrouhlík

Aktuální fotografie výstavby rozhledny na vrcholu Okrouhlík v obci Slatina.

zdroj: obecslatina.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Pavel :

  Rozhlednu do každé dědiny = důvod asi jediný :-)
  Ale jinak je pěkný výhled na přízemní smog nad ostravskou pánví (3. snímek).

  Thumb up 6 Thumb down 0
 2. dolil :

  dotace

  Thumb up 6 Thumb down 1
 3. pomsta Jouzovy :

  A další práce budou navazovat nebo to prostě bude jen rozhledna?
  Já jen, že to nevypadá, že by tam byla cesta pro pěší; místo, kde by mohlo zastavit auto – takže to je rozhledna pro zbloudilé cyklisty nebo pokus vylákat chodce na okresku?

  Thumb up 7 Thumb down 1
 4. Brzda :

  Pavel: Mluvíš mi z duše. Jak by mohla celá EU vypadat, kdyby se nevyhazovalo plnýma hrstma za blbosti……

  Thumb up 2 Thumb down 7
 5. thvari :

  Brzda: to sou zas kecy ty blaho, ja to nemuzu poslouchat. EU ma jasne nastaveny mechanismus – bohatsi zeme prerozdeluji chudsim. proc? protoze velky rozdil mezi zivotni urovni nuti lidi zdrhat jinam, zpusobuje nestabilitu, nespokojenost, ktera vede az ke konfliktum (dneska se o tom muzeme presvedcit vsude za hranicemi Evropy). ne vsechno je dobre, ale kdyby se vytahla realna statistika, kolik stovek miliard dotaci slo u treba v CR do rekonstrukci, infrastruktury nebo dalnic oproti napriklad rozhlednam a malym vecem, bylo by to zanedbatelne.

  Za druhe nikdo nenuti zadnou obec dotace cerpat na zadnou rozhlednu. Klidne ty penize muzou starostove nechat lezet, kde jsou.

  Thumb up 9 Thumb down 3
 6. Tomas T. :

  Nebojte se, od příštího rozpočtového období už nám dotace razantně ubudou, a bude po problému. Jen ale bude problém z čeho opravovat dálnice a cesty obecně. Protože peníze přesouváme jinam, a bez dotací si již ani neškrtneme.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 7. moon :

  Tomas T.: Dotace neubydou. Zaprvé se nárok na dotace nevypočítává z hlediska státu, ale jde o regiony NUTS podle hospodářské úrovně (v našem případě Moravskoslezsko). Zadruhé startuje nový evropský dotační program pro uhelné regiony, kam budeme zahrnuti. Zjistěte si fakta. A to nepočítám program Restart od vlády.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 8. Tomas T. :

  moon: To že na severní moravě budeme mít mít možnost dotace čerpat je pěkné, ale tady jde snad o celou ČR ne? To je to samé, jako by jste řekl že dotace na opravu cest již nejsou potřeba, protože ve zlinském kraji jsou již všechny opraveny.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 9. Brzda :

  Jde o to, že dotace obecně jsou zlo. Neskutečně křivý trh – nejlépe je to vidět v zemědělství, kdy se na jednu stranu vozí mléko přes půl Evropy a na druhou stranu se vylévá do kanálu, protože je dražší než to dovezené (WTF?).
  To, že se EU snaží minimalizovat rozdíly mezi bohatším západem a chudším východem je samozřejmě v pořádku, je to jeden z mnoha důvodů, proč jsem rád za to, že jsme členem. Jen je potřeba to dělat jinak než dotacemi na rozhledny, výlety starostů do Norska a podobně, z nichž (z peněz nás všech) polovinu sežere mašinerie přerozdělování, čtvrtinu certifikovaná firma a poslední čtvrtina doputuje na stavbu a zaplatí se z ní cedule s modrou vlajkou…..
  Ať mě nikdo zase netahá za slovíčka – toto je samozřejmě přehnané, ale snažím se tím vysvětlit můj názor na formu přerozdělování veřejných peněz a mnohdy přímo nesmyslné projekty.
  Poznámka o reálné statistice – zanedbatelné částky do těchto nesmyslných projektů určitě nejdou, je jich mnoho a po celé EU (počítejme do toho různé výstavy, školení, poznávací cesty atd atd). Taky bych takovou statistiku rád viděl, včetně vyčíslení, kolik by podobný projekt stál bez dotací….

  Thumb up 8 Thumb down 6
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Brzda: Evropská unie má alokované peníze v různých oblastech. Je pak na členských zemích, jak peníze využijí. Musí jen splňovat určite náležitosti.

  Takže, že se u nás „vyhazují“ peníze na dotace za „kraviny“ je jen vinou Čechů a jejich neschopnosti.

  Dotace do zemědělství směřují i přímo z rozpočtu ČR. Díky dotacím jak z ČR a EU jsou potraviny levnější. Kdyby dotace nebyly, tak nemalá část obyvatel ČR už vychcípá hlady.

  Můžete mi říct, proč jsou dotace do vzdělání zlo?

  Zpět k té rozhledně. Dotace nebývají 100%. Část platí žadatel o dotace. Platila by obec se Slatina za rozhlednu, aby je jen tak vyhodila?

  Jako polovinu spolkne mašinérie přerozdělování? Co to je za shit?

  Thumb up 5 Thumb down 6
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Nebo vy si vážně myslíte, že si úředník v Bruselu řekne :“Tak, co s penězi? Tak někde v ČR ve Slatině u Bílovice postavíme rozhlednu, ať je prdel.“

  Thumb up 2 Thumb down 7
 12. Brzda :

  Vidím, že má poznámka opět dopadla na „úrodnou“ půdu.
  Napsal jsem jasně, že se mi nelíbí FORMA přerozdělování veřejných peněz. To, že je má EU alokovány na oblasti, kde je to úplně zbytečné a to, že jednotlivé státy (hlavně tedy ty z bývalého sovětského bloku) ty peníze čerpají často jen pro to čerpání a ne pro to, aby se něco smysluplného udělalo. A pak slyšíme politické žvásty „už jsme vyčerpaly xy peněz“ „nestíháme čerpat“ atd. Když se nestíhá čerpat na smysluplné projekty, které stát není schopen připravit, tak se to dá na rozhlednu v údolí někde na jihu Moravy, jen proto, aby se lidem mohlo říct, že v součtu čerpáme.
  Vzdělání samozřejmě smysl má, ale například formou rozumné podpory propojení škol a praxe, aby se děcka neučily nepotřebné nesmysly a v praxi byly k ničemu. Naopak školení starostů v Norsku o tom, jak přitáhnout do obce turisty je naprosto o ničem a jsou to vyhozené peníze – a to je moje reálná zkušenost…..

  Thumb up 6 Thumb down 3
 13. Martin [msstavby.cz] :

  Brzda: Které oblasti jsou zbytečné?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Honza :

  Nechci se zapojovat do zasvěcené diskuze o dotacích, jen malá faktická na okraj: bydlím ve Slatině, a máme tu už opravené skoro všechno – Škola + školka, multifunkční hřiště, zámek, kulturák s kinem, nový povrch na všech cestách, zámkovka na chodnících, LED osvětlení, dokonce tu máme hasičskou nádrž předělanou na venkovní bazén s filtrací. A je toho víc. Samozřejmě nějaké hnidy se najdou, ale i tak ta rozhledna už je jenom taková třešnička na dortu. Takže možná, ale jenom možná, to není jen o dotacích, ale taky o našem starostovi, který je tu už 20 let a na chodbě před svou kanceláří má portrét T.G. Masaryka s citátem: „Činy, ne jen slova“.

  Thumb up 5 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.