Rozhledna na vrcholu Okrouhlík

Aktuální fotografie výstavby rozhledny na vrcholu Okrouhlík v obci Slatina.

zdroj: obecslatina.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Pavel :

  Rozhlednu do každé dědiny = důvod asi jediný :-)
  Ale jinak je pěkný výhled na přízemní smog nad ostravskou pánví (3. snímek).

  Thumb up 6 Thumb down 0
 2. dolil :

  dotace

  Thumb up 6 Thumb down 1
 3. pomsta Jouzovy :

  A další práce budou navazovat nebo to prostě bude jen rozhledna?
  Já jen, že to nevypadá, že by tam byla cesta pro pěší; místo, kde by mohlo zastavit auto – takže to je rozhledna pro zbloudilé cyklisty nebo pokus vylákat chodce na okresku?

  Thumb up 7 Thumb down 1
 4. Brzda :

  Pavel: Mluvíš mi z duše. Jak by mohla celá EU vypadat, kdyby se nevyhazovalo plnýma hrstma za blbosti……

  Thumb up 2 Thumb down 7
 5. thvari :

  Brzda: to sou zas kecy ty blaho, ja to nemuzu poslouchat. EU ma jasne nastaveny mechanismus – bohatsi zeme prerozdeluji chudsim. proc? protoze velky rozdil mezi zivotni urovni nuti lidi zdrhat jinam, zpusobuje nestabilitu, nespokojenost, ktera vede az ke konfliktum (dneska se o tom muzeme presvedcit vsude za hranicemi Evropy). ne vsechno je dobre, ale kdyby se vytahla realna statistika, kolik stovek miliard dotaci slo u treba v CR do rekonstrukci, infrastruktury nebo dalnic oproti napriklad rozhlednam a malym vecem, bylo by to zanedbatelne.

  Za druhe nikdo nenuti zadnou obec dotace cerpat na zadnou rozhlednu. Klidne ty penize muzou starostove nechat lezet, kde jsou.

  Thumb up 10 Thumb down 3
 6. Tomas T. :

  Nebojte se, od příštího rozpočtového období už nám dotace razantně ubudou, a bude po problému. Jen ale bude problém z čeho opravovat dálnice a cesty obecně. Protože peníze přesouváme jinam, a bez dotací si již ani neškrtneme.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 7. moon :

  Tomas T.: Dotace neubydou. Zaprvé se nárok na dotace nevypočítává z hlediska státu, ale jde o regiony NUTS podle hospodářské úrovně (v našem případě Moravskoslezsko). Zadruhé startuje nový evropský dotační program pro uhelné regiony, kam budeme zahrnuti. Zjistěte si fakta. A to nepočítám program Restart od vlády.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 8. Tomas T. :

  moon: To že na severní moravě budeme mít mít možnost dotace čerpat je pěkné, ale tady jde snad o celou ČR ne? To je to samé, jako by jste řekl že dotace na opravu cest již nejsou potřeba, protože ve zlinském kraji jsou již všechny opraveny.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 9. Brzda :

  Jde o to, že dotace obecně jsou zlo. Neskutečně křivý trh – nejlépe je to vidět v zemědělství, kdy se na jednu stranu vozí mléko přes půl Evropy a na druhou stranu se vylévá do kanálu, protože je dražší než to dovezené (WTF?).
  To, že se EU snaží minimalizovat rozdíly mezi bohatším západem a chudším východem je samozřejmě v pořádku, je to jeden z mnoha důvodů, proč jsem rád za to, že jsme členem. Jen je potřeba to dělat jinak než dotacemi na rozhledny, výlety starostů do Norska a podobně, z nichž (z peněz nás všech) polovinu sežere mašinerie přerozdělování, čtvrtinu certifikovaná firma a poslední čtvrtina doputuje na stavbu a zaplatí se z ní cedule s modrou vlajkou…..
  Ať mě nikdo zase netahá za slovíčka – toto je samozřejmě přehnané, ale snažím se tím vysvětlit můj názor na formu přerozdělování veřejných peněz a mnohdy přímo nesmyslné projekty.
  Poznámka o reálné statistice – zanedbatelné částky do těchto nesmyslných projektů určitě nejdou, je jich mnoho a po celé EU (počítejme do toho různé výstavy, školení, poznávací cesty atd atd). Taky bych takovou statistiku rád viděl, včetně vyčíslení, kolik by podobný projekt stál bez dotací….

  Thumb up 8 Thumb down 6
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Brzda: Evropská unie má alokované peníze v různých oblastech. Je pak na členských zemích, jak peníze využijí. Musí jen splňovat určite náležitosti.

  Takže, že se u nás „vyhazují“ peníze na dotace za „kraviny“ je jen vinou Čechů a jejich neschopnosti.

  Dotace do zemědělství směřují i přímo z rozpočtu ČR. Díky dotacím jak z ČR a EU jsou potraviny levnější. Kdyby dotace nebyly, tak nemalá část obyvatel ČR už vychcípá hlady.

  Můžete mi říct, proč jsou dotace do vzdělání zlo?

  Zpět k té rozhledně. Dotace nebývají 100%. Část platí žadatel o dotace. Platila by obec se Slatina za rozhlednu, aby je jen tak vyhodila?

  Jako polovinu spolkne mašinérie přerozdělování? Co to je za shit?

  Thumb up 5 Thumb down 6
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Nebo vy si vážně myslíte, že si úředník v Bruselu řekne :“Tak, co s penězi? Tak někde v ČR ve Slatině u Bílovice postavíme rozhlednu, ať je prdel.“

  Thumb up 2 Thumb down 7
 12. Brzda :

  Vidím, že má poznámka opět dopadla na „úrodnou“ půdu.
  Napsal jsem jasně, že se mi nelíbí FORMA přerozdělování veřejných peněz. To, že je má EU alokovány na oblasti, kde je to úplně zbytečné a to, že jednotlivé státy (hlavně tedy ty z bývalého sovětského bloku) ty peníze čerpají často jen pro to čerpání a ne pro to, aby se něco smysluplného udělalo. A pak slyšíme politické žvásty „už jsme vyčerpaly xy peněz“ „nestíháme čerpat“ atd. Když se nestíhá čerpat na smysluplné projekty, které stát není schopen připravit, tak se to dá na rozhlednu v údolí někde na jihu Moravy, jen proto, aby se lidem mohlo říct, že v součtu čerpáme.
  Vzdělání samozřejmě smysl má, ale například formou rozumné podpory propojení škol a praxe, aby se děcka neučily nepotřebné nesmysly a v praxi byly k ničemu. Naopak školení starostů v Norsku o tom, jak přitáhnout do obce turisty je naprosto o ničem a jsou to vyhozené peníze – a to je moje reálná zkušenost…..

  Thumb up 6 Thumb down 3
 13. Martin [msstavby.cz] :

  Brzda: Které oblasti jsou zbytečné?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Honza :

  Nechci se zapojovat do zasvěcené diskuze o dotacích, jen malá faktická na okraj: bydlím ve Slatině, a máme tu už opravené skoro všechno – Škola + školka, multifunkční hřiště, zámek, kulturák s kinem, nový povrch na všech cestách, zámkovka na chodnících, LED osvětlení, dokonce tu máme hasičskou nádrž předělanou na venkovní bazén s filtrací. A je toho víc. Samozřejmě nějaké hnidy se najdou, ale i tak ta rozhledna už je jenom taková třešnička na dortu. Takže možná, ale jenom možná, to není jen o dotacích, ale taky o našem starostovi, který je tu už 20 let a na chodbě před svou kanceláří má portrét T.G. Masaryka s citátem: „Činy, ne jen slova“.

  Thumb up 6 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.