Rozhledna Město Albrechtice

Město Albrechtice se stalo v prosinci roku 2006 majitelem ocelových příhradových věží postavených v roce 1980 za účelem bezdrátového přenosu telefonního signálu mezi Krnovem, Městem Albrechticemi a Osoblahou. Věže se od roku 1999 nevyužívaly a bylo rozhodnuto o jejich demolici.

Po několika jednáních přistoupila Telefonica O2 na nabídku našeho města a odprodala věže za symbolickou cenu 1000,-Kč. Vzhledem k jejich umístění na hřebeni vyvýšeniny zvané Hraniční vrch 541m. n.m., v blízkosti centra města, bylo rozhodnuto upravit je novými prvky ocelových konstrukcí na unikátní objekt rozhledny. S vynaložením minimálních nákladů tak vznikla rozhledna originální koncepce se dvěma vyhlídkovými plošinami na dvou věžích propojených lávkou ve výšce 25 metrů.

Zdroj: mesto-albrechtice.cz, stavbamsk.cz

Související články


Komentáře

 1. Nimrod :

  Tohle je hodně cool…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. acdlcia :

  Konečně po dlouhé době měl zase někdo dobrý nápad. Rozhodně mnohem lepší řešení než to zbourat.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Miv :

  palec nahoru

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Balde :

  coooooooooooooool

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Jenda :

  Velka pochvala cloveku, ktereho to napadlo a hlavne to dotahl do konce. Kdyz se chce tak jde kdeco. Kolik to tak mohlo stat, vi nekdo?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  Jenda: pokud jsem dobre vygooglil, tak 479 763 e dotace + 29 746 e mesto. (tzn cca 13mil kc), ovsem ten projekt obsahuje vic zalezitosti, takze konkret toto, tezko rict. viz http://goo.gl/lM5NC

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.