Rodinný dům Čtverák

Poblíž Opavy byla realizována zajímavá dřevostavba rodinného domu z CLT panelů.

Kompletní článek se všemi fotografiemi si můžete přečíst na archiweb.cz ZDE

Autor: Marek Pavlas
Autor fotografií: Petr Polák

Rodinný dům Čtverák leží uprostřed rovinaté krajiny poblíž Opavy. Volně stojící stavba na prostorném pozemku nabízí z horního patra široké výhledy do vlnící se krajiny v dáli. Čtvercová okna, pravoúhlý půdorys a čtvercový průzor z jídelny do horního patra domu dávají jeho jméno. Jedná se o dřevostavbu v pasivním standardu vybudovanou z masivních CLT panelů. Dřevěná konstrukce je v interiéru plně přiznaná. Povrch nosných panelů je důležitou součástí celkového ztvárnění interiéru. Dřevo je použité také na fasádách. Prkna ze sibiřský modřín bez příkras, bez povrchové úpravy na přímém slunci v průběhu času přirozeně stárnou, šednou a dodávají domu patinu.
Dům je určený pro komfortní bydlení čtyřčlenné rodiny s možností částečné práce na home office jednoho z rodičů. Dispozice je řešená účelně a racionálně. Na minimální zastavěné ploše nabízí dům maximum užitného prostoru. V přízemí se nachází společné prostory, pracovna, wc a technické zázemí. V horním podlaží je umístěna ložnice rodičů, dětské pokoje a koupelna. Obě podlaží jsou propojená průzorem nad jídelním stolem, který dodává prostoru větší vzdušnost. Horní podlaží je otevřené do krovu, což prostor opticky zvětšuje. Kompaktní tvar domu také napomáhá minimalizaci tepelných ztrát.

zdroj: archiweb.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.