Rodinná zástavba Nová Bělá

V rámci první etapy výstavby jsou kompletovány konstrukce prvního bloku domů.

Související články


Komentáře

 1. Hynek [msstavby.cz] :

  tohle znam z americkych filmu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Nimrod :

  Ty jo tak, že tam budou řadovky jsem ještě nezkousl a teď ještě dřevostavby….neeeee

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Rado :

  A jak se často dozvídám a celkem mě to překvapuje,opakovaně, dřevostavba není oproti zděnému domu levnější. Teda je, ale ten cenový rozdíl je nepatrný. Vstupní materiál je mnohem levnější, ale potom se to někdě záhadně srovná.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. MM :

  A když se po dvou letech majitel rozhodne prodat, bude se divit. Hypoteční banky dřevostavby dost penalizují. Stejná velikost domu, stáří, vybavení atd., stejná pořizovací cena a dřevostavba po dvou letech v odhadu pro banku klidně i o 30-40% levnější. No nekupte to.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 5. Jonášek :

  OSB deska sem, OSB deska tam. Aneb at zijou ceske drevostavby :-) Az jim za 5let bude protekat nejaky spoj, muzou to rovnou zapalit :-)

  Thumb up 2 Thumb down 3
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  Jonášek: no.. na druhou stranu bych ti mohl vypravet o protekajicich vecech v cihlove zastavbe. nevim, jestli to je a priori o materialu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Thunderbird :

  Hynek [msstavby.cz]: Proč jsou Byty Nová Bělá špatný projekt? Mám výtky vůči lokalitě, nicméně ten projekt mi nepřijde více špatný než jiné bytové projekty. Rád se dozvím více. Předem díky za Tvůj pohled.
  PS: omlouvám se, tento dotaz se týká sousedních cihlových bytů s rovnou střechou

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Pokud je na dřevostavbě provedena dobře izolace, má dřevostavba i lepší vlastnosti, než zděná stavba.

  Celkem dávno jsem viděl v nějakém pořadu, že češi nepovažují dřevostavby za adekvátní domy, ale pouze jako chaty a víkendové chalupy. Protože nějakým výnosem nechala Marie Terezie všechny domy omítnout, aby tak na oko pozvedla úroveň mocnářství. A čechům to v hlavičkách už zůstalo.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 9. Rado :

  Vlastnosti hypoteticky lepší mít může, jenže cihla je cihla. Měl jsem možnost být v několika dřevostavbách, v některých i přespávat a v tom baráku slyšíte úplně všechno. I když jste na druhém konci a o patro výš. O nějakém komfortu, když někdo chrápe a je to fakt pro všechny a ne jen pro toho, kdo sdílí postel, o tom ani nemluvě :o)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  Thunderbird: ja nic o spatnem projektu nepsal, nebo ano?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: Tak ať si majitelé daných nemovitostí zlepší zvukovou izolaci.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Thinderbird :

  martin [msstavby.cz]: mrtvy.kenny i[msstavby.cz]: omlouvám se. Dotaz byl pro martin

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Martin [msstavby.cz] :

  Thinderbird: Ale já také předtím pod tímto článkem nic nepsal.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Thunderbird :

  martin [msstavby.cz]: ne pod tímto, nicméně pod předchozím, který se týkal stejného tématu.
  http://www.msstavby.cz/radove-domy-nova-bela-09-03-2015/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Ouboi :

  Jsem tak zabrouzdal do starší diskuze a pobavily mne názory na dřevostavby (především ty negativní):). Po 5 letech protékat spoj? :)… to je snad jedno, jestli je to dřevo či zděná stavba – musí se to udělat kvalitně a hlavně dobře pohlídat (kvalitní technický dozor) a pak bude vše vpořádku. životnost nezávisí na tom, jestli je to ze dřevo či z děrovaných cihel, či z pórobetonu. No a akustika, co tady mistr Rado kritizoval je zase o konstrukci. Osobně mám dřevostavu zevnitř dvojtě opláštěnou (OSB+SDK) a co se týče průzvučnosti, tak jsem na tom určitě lápe, než porobeton a nemalá část dutinových cihelných bloku (porotherm, Heluz). No a kročejova neprůzvučnost, to je jiná věc … tam už je to o spojích a hlavně o plovoucí podlaze – ideálně těžké … to se dá taky vymyslet … řekl bych, že výše vedená diskuze je spíše o pocitech a sympatijích než o reálných kvalitách daných staveb. Konec konců – téměř každý má částečně dřevostavbu – podkroví :).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. ytongcz :

  Dobrý den,

  životnost zděných materiálů je přeci jenom vyšší, ale samozřejmě záleží, jak samotný materiál je chráněn. Neprůzvučnost u dřevostaveb je samozřejmě dána skladbou, takže zaleží co s čím se bude porovnávat.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.