Ringhofferova vila Kopřivnice – aktuálně

V nejbližší době by radnice měla obdržet projektovou dokumentaci na rekonstrukci vily v parku E. Beneše, v níž v minulosti bylo sídlo závodního klubu Tatry. Nyní je tento objekt už víc jak deset let prázdný, ale pokud vše půjde dobře, v polovině roku by se mohlo začít s jeho rekonstrukcí.

Firma Atris, s. r. o., Ostrava, jež byla vybrána ve veřejné soutěži, se rekonstrukcí objektu bývalé Ringhofferovy vily zabývá již od loňského roku. Nejdříve zpracovala architektonický návrh, který projednala s vedením města i odbornými pracovníky radnice, poté zpracovala dokumentaci pro územní rozhodnutí na úpravy venkovní terasy, která by se rovněž měla dočkat úprav. Nyní dokončuje projektovou dokumentaci nutnou pro stavební řízení a vyhlášení veřejné soutěže na zhotovitele stavby.

Rekonstrukce vily je rozdělena do dvou etap. První se týká nadzemních prostor, kde by měla vzniknout obřadní síň včetně potřebného zázemí a vybavení. Tyto prostory budou využívány městem nejen pro účely svateb, vítání občánků, ale také veřejností jako multifunkční prostor. V celém objektu bude vyměněno ústřední topení, elektroinstalace, rozvody vody, vzduchotechniky i kanalizace.

„Vyměněny dále budou okna i vstupní dveře, opravena fasáda, u níž budou zachovány stávající historické prvky. Upraveno bude schodiště, vstupní prostory včetně vybudování bezbariérového vstupu. Opraveny či vyměněny budou podlahy, omítky, dřevěné obklady, tapety. Změněny budou i terasy, které budou upraveny tak, aby vznikl bezbariérový vstup do restaurace, která by měla být v suterénu. Upraveny by měly být i přilehlé okolní venkovní prostory,“ přiblížil rozsáhlou rekonstrukci nadzemních prostor vily Miloš Sopuch, vedoucí oddělení technické správy.

Druhá etapa se týká suterénních prostor, kde by měla vzniknout restaurace. Tu ale nebude provozovat město. „Tyto prostory budou sanovány a nově bude provedena hydroizolace po celém obvodu. Budou zde opraveny omítky, podlahy, rekonstruováno sociální zařízení. Opraveny dále budou i vstupní prostory spolu se schodištěm do prvního patra, kde bude obřadní síň. Rekonstrukce těchto prostor proběhne tak, aby byly připraveny pro vybudování restaurace, ale bez zařízení i nábytku,“ poznamenal Miloš Sopuch.

Pokud půjde vše hladce, stavební povolení město získá do poloviny března. V nejbližší době bude vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele stavby. „Předpokládáme, že by se se samotnou rekonstrukcí objektu mohlo začít na přelomu května června. Prozatím dle projektové dokumentace jsou náklady na celkovou rekonstrukci odhadovány na dvacet milionů korun včetně DPH. Tato cena se ale může veřejnou soutěží snížit, zda a o kolik, bude známo až po podpisu smlouvy,“ dodal na závěr vedoucí oddělení technické správy.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.