Rezidence Za kostelem

Je spuštěn prodej bytů v dalším developerském projektu na Čeladné. Samotné zahájení stavby se plánuje na září tohoto roku.

Domy A–F disponují 7 byty v dispozicích 1+kk, 2+kk a 3+kk. Mají částečně využívané podkrovní prostory nad byty ve druhém podlaží. Tyto prostory budou prosvětleny střešním oknem. V ostatních domech G–K bude vždy 6 bytů v dispozicích 2+kk a 3+kk. Ke každému bytu náleží sklep. Byty v 1. NP jsou vybavené venkovními pobytovými zpevněnými plochami se zahrádkami, byty ve 2. NP mají prostorné vzdušné terasy.

zdroj: rezidencezakostelem.cz

1. Pavel :

Za kostelem zní líp než U hřbitova :-) :-) :-)

2. Brown :

Pavel: Taktak :-):-), za kostelem už je obsazeno…

Brown: Jj :D A chudáci starousedlíci, jak ti za kostelem, tak ti na hřbitově ale předpokládám, že velká část z nich nemá námitek, neměla s developery žádný problém a nebude ho chodit strašit protože by jim to bylo stejně k ničemu, ti jsou totiž splachovací a nezajímá je kam se kdysi tak pěkná Čeladná žene :DD

4. jan :

čeladna Dubina

5. Davidb :

Ten pozemek kolem domů bude v majetku těch v přízemí nebo to bude patřit developerovi?
    Ptám se protože by mě zajímalo, kdo to bude kosit a starat se o zahradu.

6. Jp :

No nevim, na jednu stranu je fajn, ze celadna ma penize na investice – skolka, hala, posta atd. – ale loni jsem tam byl trikrat a ty bytovky (farska luka ?) vypadaji jako pest na oko, odtrzene od obce. Celadnou mam rad, ale ze by ten developement bytovek byl nejaky architektonicky zazrak, to teda nevim, celkove mi prijde, ze Celadna se o nejakou extra zajimavou architekturu moc nesnazi a ted z toho chteji mit sidliste. Vybirat si, tak radsi primo Frydlant nebo 100% Malenovice.

7. Kamil Staš :

Jp: Developer chce dle všeho pokračovat i mezi obcí a FL. Co jsem někde četl, musí postupovat postupně.Tzn. dokončit jeden projekt a pak další. Teď „dodělaláva“ Žarovec. Takže až tam bude na proluce zástavba, tak to bude vypadat jinak. http://www.farskeluky.cz/aquapark . Ale asi jinak máš pravdu, na to jak je Čeladná zajímavá adresa a kdo se tam stěhuje, tak architektonicky je to takový průměr bez nápadu.

8. Jp :

Kamil Staš: Jo videl jsem to uz drive, jenom jsem si myslel, ze tenhle projekt i aquapark jsou „odpiskane“. Nechci jenom blbe kritizovat, ale neprijde mi, ze se ta obec snazi o nejaky smysluplny urbanismus. Pokud to tak muzu rict, kdyz uz pro svuj rozvoj chteji stavet hlavne bytovky jednu vedle druhe. Me se treba libi, ze v tom bloku bytu v centru (i kdyz jsou docela kycovite barevne), kde je radnice, jsou kavarny, obchody a tak (co by za to jine vesnice daly), ale je ten prostor mezi temi domy vlastne namesti nebo obycejne parkoviste ? Hezky to bylo videt o Vanocich, na stromecek „zaparkovany“ mezi auty byl dost zvlastni pohled. Uz jenom to, ze celadenska smetanka (bez sarkasmu) bydli spis smer Podolanky, za hristem atd. a rozhodne ne kolem hlavni cesty v centru obce… Me prijde, ze ta vesnice nejak nevi, co sama se sebou, na to, ze rozpocet ma asi slusny. Ted to v podstate bude na jedne strane sidliste a na druhe strane nove rodinne domy „na samotach“.

Davidb: A hlavně kdo bude platit daň :-) Jinak zajímavý postřeh, na stránkách náhodně vybraného bytu v přízemí o zahrádce nic není, jen terasa, cena není špatná ale myslím, že by s pozemkem byla o dost vyšší. Na vizualizaci jsou ploty jen mezi pozemky celých baráků. A cituji ze stránek: „Byty v přízemí disponují privátní zahrádkou, v horním podlaží zaujmou prostorné terasy.“ je také trochu zavádějící :-) A taky je tam :“V areálu se nachází několik dětských hřišť, proto bude celý pozemek oplocen, aby se rodiče o své menší děti nemuseli bát.“ Takže předpokládám, že o pozemky a zařízení na nich se bude starat buď developer za nějaký poplatek nebo v rámci SVJ pokud budou vlastnit i podíly na pozemcích mimo půdorys budov.

10. MM :

Davidb: Developer vždy prodává včetně pozemku i kdyby tam bylo parkoviště nebo dětské hřiště. Je to potom v majetku SJV.

11. Michal :

Developer se o nic starat nebude. Jakmile vše rozprodá, s.r.o. založené pro tento projekt ukončí činnost.