Rezidence Nová Sýpka

Informace a vizualizace k plánovanému projektu rezidenčního komplexu v Opavě.

Osmačtyřicet bytů ve třech samostatných objektech nabízí projekt, který zpracovává možnou budoucnost bloku ohraničeného ulicemi Husova, Bochenkova a Křižíkova. Prostoru v současnosti vévodí sýpka a věžové silo ze třicátých let. V kontextu Opavy se jedná o nejvýznamnější developerský záměr soustřeďující se čistě na byty, navíc nedaleko centra. Jestli a v jaké míře se bude realizovat ale zatím jasné není, rozhodující bude zájem lidí.

„Momentálně zkoumáme možnosti projektu. S některými možnými zájemci už jednáme, musím ale brát v potaz jak velikost Opavy, tak celkovou ekonomickou situaci. Nelze proto vyloučit, že se záměr rozfázuje a postaví se například nejprve jeden objekt místo všech tří najednou,“ říká Pavel Brída, jednatel společnosti BP REALINVEST, která developerský záměr zaštiťuje.

opava

Opavský podnikatel, který je známý mimo jiné tím, že oživil fenomén Velorexu nebo Jawy Pionýr, přizval k projektu Nová Sýpka zkušeného developera původem z Anglie. Aktuální projekt zpracovala dvojice opavských mladých architektů ze Studia ROAD2.„Cílem je vybudovat toto rezidenční bydlení pro pocit své vlastní otevřené plochy, terasy i zahrady a spojit tak výhody dvou fenoménů. Bydlení příměstského typu v rodinném domě a bydlení v bytovém domě s patřičnými službami v blízkosti centra města,“ dodává Brída.

Vzhledem k tomu, že BP REALINVEST zatím zkoumá zájem potencionálních kupců bytů, nedá se s určitostí říct, kdy a v jaké podobě se záměr bude realizovat. „Základní časový rámec ale existuje. Během tohoto roku bychom chtěli mít v rámci možností uzavřeno územní rozhodnutí a začít s demolicí stávajících a chátrajících budov původního areálu sýpky. Ty bohužel nejde kvůli jejich stavu a vnitřní dispozici prostor v připravovaném projektu využít,“ uzavřel Pavel Brída.

opava zdroj: denik.cz
více k projektu + nabídka bytů: rezidence-novasypka.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. miv :

  Určitě skvělé. Hlavně to nebude daleko na vlak, což jistě nájemníci ocení.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. David :

  Ach jo

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. aggu :

  To vypadá jak Minecraft vesnička po nájezdu creeperů.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Danek :

  miv: Další věc, že Opava co se týká nemovitostí úplně mrtvá.Už to prostě není to město, které by mělo nedostatek bytů(potažmo nemovitostí k bydlení)…tím, tak vysoké ceny.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Projekt Nové sýpky brzdí byrokracie ( památkáři )
  http://opavsky.denik.cz/podnikani/opava-nova-sypka10072016.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Marie :

  Jaká je aktuální situace s výstavbou obytných domů?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Nějaký posun https://www.instagram.com/p/CH18xjzhMeR/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Nová podoba projektu. https://www.duplexarchitekti.cz/detail/36_rezidence_sypka/75/3

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.