Revitalizace Stříbrného jezera

Opava – Revitalizace Stříbrného jezera v Opavě má začít v červnu. Náklady na projekt, který zahrnuje například také stavbu lávky spojující jezero a nedaleký městský park, jsou zhruba 142 milionů korun. Většinu zaplatí ministerstvo financi. Částku 23,5 milionu z této sumy vložilo do projektu město Opava, jde o podíl na výstavbě lávky.

Práce by podle ní neměly zásadním způsobem omezit možnost letošního využití jezera k rekreaci. Dokončeny by měly být na jaře 2021. Smlouva se zhotovitelem je už podle města podepsaná. „Nyní budou zhruba dva měsíce probíhat projekční práce. V průběhu června se pak začne s přípravou výstavby mostu a dalšími pracemi, ale v úseku od cesty do Městských sadů. Letošní letní sezona tak nebude narušena, lidé se budou moci i přes zahájení prací u jezera nadále rekreovat,“ uvedl primátor města Tomáš Navrátil (ANO).

Projekt zahrnuje terénní a krajinářské úpravy včetně úprav břehů jezera, vybudování splaškové kanalizace, vodovodu, veřejného osvětlení, přístupových chodníků a vstupů do vody. „Jeho hlavní součástí je nová lávka přes řeku Opavu. Ta umožní propojení lokality jezera s Městskými sady,“ doplnil primátor. Pod Rolnickou ulicí bude vybudován podchod. V blízkosti vodní plochy vyroste přírodní areál dětský svět s brouzdalištěm a atrakcemi pro nejmenší.

zdroj: archiweb.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. Martin [msstavby.cz] :

    Aktuálně: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000031478/revitalizace-stribrneho-jezera-je-v-plnem-proudu-letni-sezona-bude-s-omezenim

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.