Revitalizace sídliště Míru v Odrách

V Odrách je právě dokončována úprava veřejného prostoru sídlištního vnitrobloku.

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  Dobre, dobre, mnoha sidliste po takovych upravach doslova placou

  Thumb up 8 Thumb down 0
 2. balde :

  nice

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Migi :

  nádhera… s tímhle konceptem hned do Ostravy! Celý Jih zejména Zábřeh a Pískové Doly to potřebuje akutně…

  Thumb up 10 Thumb down 0
 4. aggu :

  Migi: Co je na tom „konceptu“ „nádherného“? Drátěné koše vyplněné hrubým kamenivem, aka gabiony, které mají úplně jiný účel než lowcostový prvek veřejného prostoru? Levná zámková dlažba? Kačírek na dětském hřišti, který bude za chvilku roznesený po celém bloku? Nebo koncept veselých fasád?

  Thumb up 1 Thumb down 6
 5. balde :

  aggu: je nádherný v porovnání s tím co je na JIHU aktuálně za realitu, navíc souhlasím, že na sídlišti to nemusí vypadat jako v centru města, i když Ostrava rekonstruuje centrum jako by to bylo sídliště, takže myslím centrem města spíš nějaké město na západ od ČR

  Thumb up 8 Thumb down 0
 6. aggu :

  balde: Sídlisko na Jihu vypadá úplně stejně jako ta „realita v Odrách“. Stejně blbě.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 7. balde :

  aggu: optimisto :D

  Thumb up 3 Thumb down 1
 8. Migi :

  aggu:
  ty žiješ mimo realitu Ostravy Jihu… vypadá pomalu jako po válce někde v Jugoslávíí až na ty veselé fasády :)
  To co vzniklo tady je na české poměry slušná proměna! Pozastavuješ se nad gabionama… kámo plní funkci naprosto bravůrně, zahryjou bordel kolem popelnic ještě k tomu přírodním materiálem a to je podstata! Levná zámková dlažba je lepší než 40let starý popraskaný asfalt (v Zábřehu samozhřejmostí)… tady rozhodně palec nahoru!

  Thumb up 7 Thumb down 2
 9. aggu :

  Migi: Byls po válce v „Jugoslávii“ nebo jen tak plácáš? ;)
  Jih vypadá stejně jako všechna velká sídliště v Česku. Není žádný rozdíl mezi Jihem, Stodůlkami, Líšní… Všude stejné problémy.
  Co vzniklo v Odrách vzniká všude. Na Jihu, v Stodůlkách, v Líšni.
  Jestli má pro tebe ten gabion cenu v tom, že funguje jako obrněná zábrana proti bordelu za ním, tak máme každý jiné nároky na veřejný prostor ;)

  Thumb up 2 Thumb down 6
 10. Migi :

  aggu:
  já myslím, že většina lidí bude sdílet řešení schování popelnic do gabionu než je dát na náměstíčko s lavičkama kolem to máš opravdu jiné myšlení a opravdu jinou představu o veřejném prostoru :) To jak vypadají sídliště ví každý, bavíme se o Jihu kdy většina z nich vznikla kolem r.1980 a po těch 40 letech si zaslouží řešení aspoň jako v těch Odrách… ne jen hodit nový chodníček a cestičku… komplexní řešení!

  Thumb up 8 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.