Revitalizace lesoparku Orlová

V brzké době by měla začít revitalizace lesoparku v Orlové.

Orlovská radnice již dlouhodobě plánuje revitalizaci lesoparku, které dosud bránily nevyřešené majetkoprávní vztahy. Nyní má město připravenou kompletní projektovou dokumentaci revitalizace lesoparku, a to za 30 mil Kč. Projekt zahrnuje odbahnění rybníka, opravu hráze, mostku i nedaleké lávky, vyčištění vodních toků, rekonstrukci cest, chodníků a zpevněných ploch, obnovu a doplnění veřejného osvětlení a mobiliáře. Cílem je vrátit lesoparku jeho původní podobu.

Záměr je rozdělen do dvou samostatných etap. V letošním roce se připravuje oprava komunikací, studánky, vybudování veřejného osvětlení a mobiliáře. Ve druhé etapě bude následovat obnova mostku, hráze a rybníka. Pro práce na rybníce bude nezbytné jeho vypuštění a vysušení. V rámci lesoparku proběhne také kácení, které bylo stanoveno na základě dendrologického průzkumu. Kácet se budou muset stromy, které ohrožují bezpečnost návštěvníků.

orlova

orlova

zdroj: mesto-orlova.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.