Revitalizace Hlavní třídy, Český Těšín

Odborná porota, kterou tvořili architekti a zástupci města, rozhodla dnes ve druhém kole soutěže Měníme Hlavní – Revitalizace Hlavní třídy v Českém Těšíně o vítězi.

Účelem soutěže bylo vybrat návrh, který by upravil Hlavní třídu tak, aby byla příjemným místem jak pro občany města, tak pro turisty a zároveň respektovala požadavky 21. století. Soutěžící přihlíželi také k názorům občanů, kteří je měli možnost vyjádřit ve veřejném průzkumu. Do soutěže se přihlásilo sedm architektonických studií.

Pořadí projektů na prvních třech místech:

1. místo FRIS architekti s.r.o. , Český Těšín

2. místo MAAUS s.r.o., Brno

3. místo Jakub Vašek, Mrákotín

Vizualizace vítězného návrhu:

Současný stav:

Související články


Komentáře

 1. Těšíňák :

  Veřejný prostor je řešen jako pěší zóna? Jako obytná zóna?
  Kde je řešena bazbariérovost dle vyhlášky č. 398/2009 Sb.?

  Papír snese všechno, obrázky vypadají fanfárově..
  Ale když převezme studii, vítězný návrh po architektech technik, tak je to jako srážka s kamionem.

  Přeji ČT, ať se projekt, tak realizace vydaří.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 2. Slosor :

  Tak hlavně ať vyberou seriózní stavební firmu, ať se neopakuje fiasko z právě dokončované Nádražní. Bez přehánění můžu říct, že tak tragicky položenou dlažbu jsem ještě neviděl – je tak křivá, že se raději dívám po nohy, kam šlapu, abych nezakopnul, spáry různě široké od milimetru do centimetru, mnoho zlomených dlaždic. A to už jednou předělávali.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. Pavel :

  Těšíňák:
  hlavně modré zábradlí

  Thumb up 0 Thumb down 1
 4. Obyvatel mesta Tesina :

  Jasneee vic betonu, vic kostek co se rozpalujou v lete. Malo prasne prostredi mame… a kostky budou urcite kraaasne navazovat na asfalt na moste…A vizualizace je taky na nejake krasne fiktivni ulici vsechno bile svetle… Utiral nekdo z tech architektu prach na oknech? Reknu vam presne jakou ma barvu…jako saze a objevi se do 3 dnu.

  Taky souhlasim s tim, ze rekonstrukce ulice nadrazni je katastrofa zrala na vytrhani… Spary jsou od nuly po centimetr. Jedna kostka je klidne o cm vys nez druha… Obrubniky jsou krive jak plazici se had… A kdyz nekdo nevedel jak se s kachlema dela zatacka…no cooo tak je riznem a jedem zase rovne dokud nepotrebujeme zatocit…

  K pozvraceni… Oboji

  Thumb up 6 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.