Revitalizace Hlavní třídy, Český Těšín

Odborná porota, kterou tvořili architekti a zástupci města, rozhodla dnes ve druhém kole soutěže Měníme Hlavní - Revitalizace Hlavní třídy v Českém Těšíně o vítězi.

Účelem soutěže bylo vybrat návrh, který by upravil Hlavní třídu tak, aby byla příjemným místem jak pro občany města, tak pro turisty a zároveň respektovala požadavky 21. století. Soutěžící přihlíželi také k názorům občanů, kteří je měli možnost vyjádřit ve veřejném průzkumu. Do soutěže se přihlásilo sedm architektonických studií.

Pořadí projektů na prvních třech místech:

1. místo FRIS architekti s.r.o. , Český Těšín

2. místo MAAUS s.r.o., Brno

3. místo Jakub Vašek, Mrákotín

Vizualizace vítězného návrhu:

Současný stav:

Související články

Komentáře

  • Těšíňák 22.07.2022  ●  08:40

    Veřejný prostor je řešen jako pěší zóna? Jako obytná zóna?
    Kde je řešena bazbariérovost dle vyhlášky č. 398/2009 Sb.?

    Papír snese všechno, obrázky vypadají fanfárově..
    Ale když převezme studii, vítězný návrh po architektech technik, tak je to jako srážka s kamionem.

    Přeji ČT, ať se projekt, tak realizace vydaří.

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 0
  • Slosor 22.07.2022  ●  10:48

    Tak hlavně ať vyberou seriózní stavební firmu, ať se neopakuje fiasko z právě dokončované Nádražní. Bez přehánění můžu říct, že tak tragicky položenou dlažbu jsem ještě neviděl – je tak křivá, že se raději dívám po nohy, kam šlapu, abych nezakopnul, spáry různě široké od milimetru do centimetru, mnoho zlomených dlaždic. A to už jednou předělávali.

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 1
  • Pavel 22.07.2022  ●  12:09

    Těšíňák:
    hlavně modré zábradlí

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 1
  • Obyvatel mesta Tesina 23.07.2022  ●  01:36

    Jasneee vic betonu, vic kostek co se rozpalujou v lete. Malo prasne prostredi mame… a kostky budou urcite kraaasne navazovat na asfalt na moste…A vizualizace je taky na nejake krasne fiktivni ulici vsechno bile svetle… Utiral nekdo z tech architektu prach na oknech? Reknu vam presne jakou ma barvu…jako saze a objevi se do 3 dnu.

    Taky souhlasim s tim, ze rekonstrukce ulice nadrazni je katastrofa zrala na vytrhani… Spary jsou od nuly po centimetr. Jedna kostka je klidne o cm vys nez druha… Obrubniky jsou krive jak plazici se had… A kdyz nekdo nevedel jak se s kachlema dela zatacka…no cooo tak je riznem a jedem zase rovne dokud nepotrebujeme zatocit…

    K pozvraceni… Oboji

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 2
  • Luigi 28.02.2024  ●  19:38

    Dnes jsem dostal informaci od investičního odboru města ČT, že v dohledné době se neplánuje rekonstrukce hlavní třídy. Je to hanba! Jedno z nejhnusnějších měst v ČR a přitom na hranici.. čili mezinárodní ostuda!

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.