Restaurování pomníku obětem hornické stávky

Práce na okolí pomníku.

Předmětem veřejné zakázky malého rozsahu jsou stavební práce. Jedná se o stavební práce spočívající v opravě zpevněných ploch kolem kulturní památky. Stavba je rozdělena do 6 stavebních objektů (SO 100a – SO 100f), přičemž SO 100d (schodiště z ul. Těšínské) je nově budováno. Vlastní stavební práce spočívají v odstranění stávajících konstrukcí a položení nové konstrukce a povrchu, který bude převážně ze slezské žuly. Na novém schodišti bude osazeno zábradlí. Rovněž bude jedno schodiště odstraněno bez náhrady.

info: verejna-soutez.cz

Související články


Komentáře

 1. Riltr :

  Bylo by super ty rozparcelované plochy zeleně zcelit a vytvořit hradní park – takovou protiváhu Komenského sadů, ale chtělo by to i vykoupit pozemek, který byl kdysi bohužel prodán firmě (tuším AWT comp) navíc bohužel tak nešťastně, že si firma zabrala pozemky pod mostem na ul. Frýdecké/Bohumínské, takže se momentálně nedá alternativně propojit revitalizované břehy s parkem Stará střelnice…Kdyby se v části zeleně pod kostele sv. Josefa vytvořil menší zelený pahorek, byl by z něj krásný výhled na panorama centra města, ideální místo k piknikům a válení:-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. Riltr :

  a chtělo by to taky vybudovat protihlukové stěny v úseku od hradní lávky k Sýkoráku, protože dokud tam bude ten všudypřítomný kravál z provozu na Bohumínské, tak z toho jednoduše klidová a relaxační zóna v tom pravém slovasmyslu nikdy nebude…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. dolil :

  a odstranit Bohumínskou aby se z hradního parku dalo kdekoliv dojít k řece. Nemluvě o výhledu na centrum.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 4. dolil :

  dá se dohledat smlouva o prodeji pozemků, kde dnes sídlí AT Computers a.s.?

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.