Renovace objektu č. 107. v Kopřivnici

V Kopřivnici byl v městském parku renovován objekt pro účely galerie Galaxie.

Místo pro vznik Galerie Galaxie je spjato s příběhem záchrany části někdejšího depozitáře muzea Tatry (objekt č. 107), který se nachází v městském parku Dr. Edvarda Beneše v Kopřivnici a který se historicky váže k známým vilám synů Ignáce Šustaly.

Záchranu objektu před plánovanou demolicí iniciovali členové Komise pro architekturu a urbanismus Rady města Kopřivnice. Nositelem myšlenky zachránit objekt byl předseda komise Ing. Michal Karták. V létě 2014 se podařilo komisi přesvědčit radní města, aby započatou demolici zastavili.

Společně si přejeme zasadit galerii do nevyužitého prostoru také proto, abychom přispěli k vytvoření nového místa k setkávání občanů a současně tak pro Kopřivnici oživili významnou část městského parku. Především z tohoto důvodu jsme uvítali nabídku garance citlivé přeměny této zachráněné budovy pod vedením místního architekta Kamila Mrvy.

107 koprivnice

107 koprivnice

107 koprivnice

zdroj: FB Purpura / kehvezdam.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.