Rekonstrukce ŽST Kravaře

Rekonstrukce výpravní budovy železniční stanice Kravaře se blíží dokončení.

Objekt se vzhledově přiblížil své podobě z doby na přelomu 19. a 20. století. Kompletní rekonstrukce spočívala v rekonstrukci vnitřních prostor a změně dispozic. Výměně fasádních výplní, rekonstrukce střechy apod.
I když je objekt nově zateplen kontaktním zateplovacím systém, bylo pomocí například parapetních profilů a imitací cihelného zdiva vytvořen historizující vzhled. Důležitou roli hraje „pohledové“ obnovení horizontálních cihelných říms, či nárožních profilů. Na stavbě stále probíhají dokončovací práce.
Na místě zdemolovaného skladu bylo vytvořeno parkoviště, bezbariérový přístup a stání pro kola.

Stav před stavebními pracemi

Související články


Komentáře

  1. jvndys :

    ty cihly bomba, konečně se někdo zaměřil na to, že hlavní vzhledová podstata cihly je to, že každá má jiný odstín, hned to jde poznat…narozdíl od realizací MNO, hasičárny vedle ní, polyfunkčního domu v Orlové a mnoho dalších, kdy to nemá ke vzhledu cihly vůbec blízko, jen jednobarevná obří hmota, pokud se na to nedívá člověk z 30 cm

    Thumb up 13 Thumb down 0
  2. Pevka :

    No fajne a pěkne, no ni?

    Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.