Rekonstrukce loveckého zámečku v Hukvaldech

Biskupství ostravsko-opavské vypsalo veřejnou zakázku na dodavatele stavebních prací záměru „Rekonstrukce a přístavba loveckého zámečku v Hukvaldech“.

Stávající objekt bude citlivě rekonstruován a přistavěn. Vznikne zde restaurace, expozice přírody v přilehlé oboře a interaktivní expozice pro předškolní a mladší školní děti.

Stávající stav

Stavební úpravy na obvodovém plášti budovy budou zachovávat historický vzhled objektu. Bude zachována velikost a členění oken a dveří. V úrovni 2.NP ze severní strany objektu nad hlavním vstupem bude obnoven balkón dle původního vzhledu. Na balkóně bude použito litinové zábradlí s výplní připomínající původní výplň zábradlí použitých v zámeckém areálu. Střecha z titanzinku s patinou břidlicově šedou. Nad okny 1.NP budou vytvořeny záklenky z cihelných pásků. Nad okny v 2.NP jsou kamenné římsy. Po obvodu budovy cca v úrovni stropu nad 1.NP bude probíhat římsa. Na dvorní, dříve neopravené fasádě, budou ponechány stávající keramické ozdobné prvky římsy, pro uliční, dříve opravované fasády budou vyrobeny nové ozdobné prvky, které budou kopiemi prvků z dvorní fasády. Krov bude proveden nově. Střechy vystupující přes obvod budovy budou mít vyřezávané prvky krovu. Z jižní strany objektu, v místě stávajícího okna, bude vytvořen nový vstup. Budou zde dvoukřídlové dveře. Kolem dveří bude proveden pískovcový obklad. Upraví se zde stávající plot – část oplocení se vybourá, budou vytvořeny 4 ks plotových sloupků z kamene. Mezi sloupky se provede nové ocelové oplocení – shodné se stávajícím.
V místě bývalé technické místnosti bude provedena přístavba, ve které bude umístěno část zázemí restaurace a sklad zahradního nábytku. Vystupující část 1.PP bude mít fasádu z kamenné vyzdívky z moravské droby.

Pohledy a situace stavby, které jsou součástí příloh veřejné zakázky

zdroj: nen.nipez.cz