Komentáře

 1. FM :

  Aspoň že to zábradlí není červenobílé.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 2. vojta :

  Na ostravu dobrý:))

  Thumb up 5 Thumb down 8
 3. Rdm :

  Cesta do pravěku…

  FM: to je nová barva, která postupně přijde na všechny zastávky

  Thumb up 2 Thumb down 8
 4. OSTRAVA NAŠE KRÁSNÁ :

  Tady lze vidět opět promarněná šance udělat něco vkusně, pěkně, možná moderně?
  Ty kachličky jsou totální úlet a to se na to dívám jako dopravák a ne jako architekt.
  Smutný příběh.
  O detailu světel ani nemluvím.
  Alespoň, že zde nepoužili zámkovou dlažbu typu kost.
  SMUTNÉ, SMUTNÉ, SMUTNÉ..

  Thumb up 12 Thumb down 7
 5. aggu :

  Uvedení do „původního stavu“. Invence čistá nula. Ale tady mi to nějak nevadí. V tom chaosu a bambilionu problematických věcí okolo´je vcelku zbytečné něco čekat od zastávky.

  Thumb up 15 Thumb down 1
 6. Daniel :

  Sice hrůza ale mezi nudnou a smutnou Hrabuvkou a cirkusem Dubina se to tam vlastně celkem hodí :D

  Thumb up 11 Thumb down 1
 7. balde :

  škoada že neni fotka detailů jako třeba izolace kolem těch děšťových trubek, prostě nasříkaná izolační pěna a tak to nechali, jinak ještě když už to chtěli nechat v originálním stavu nechápu ty okna proč nenechali stejný vzor menších čtverců

  Thumb up 5 Thumb down 0
 8. balde :

  a chybí mi tam bezpečnostní kamera – jako důvod uvedu název zastávky a logicky vám to dojde :D

  Thumb up 11 Thumb down 0
 9. Daniel :

  balde: Ty kamery by stály pomalu víc než celá ta rekonstrukce asi :D

  Thumb up 10 Thumb down 0
 10. Tonda :

  Hrůza, nebýt nových oken, člověk by si řekl, že zastávku pouze omyli:-) Jinak ty kachle vypadají podezřele podobně té nejlevnější mrazuvzdorné dlažbě z hobbymarketu :-) Je mi z toho smutno, takhle by se to opravdu dělat nemělo kor když se rekonstruuje „náměstí“…

  Thumb up 11 Thumb down 1
 11. Luděk :

  Kdyby aspon ty kabelove chranicky vyresili nejak elegantneji, vcetne propojeni svitidel…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 12. aggu :

  Pro dokreslení stavu by bylo užitečné znát rok zpracování projektu a aktuální obsazení radnice, resp. osoby odpovědné. Tyhle projekty se v CZ táhnou léta a ač si nedělám žádné iluze o vztahu současné radnice Jihu k veřejnému prostoru, tak ta minulá a předminulá to byl teprve slušný oddíl….

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. Tano :

  Náhodou mě se to líbí. Až teda na ty světla, to doufám, že jsou jen provizorní … :-)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 14. David :

  Modrá tramvaj, šedý chodník s červeným pruhem a hnědé kachle….. Na to jak se DPO hrdě prezentuje, druhý po Londýně s platbami s kreditkou je tohle masakr…. už teď se těším na mobiliář… betonové trendy Ostravské lavičky? :)

  Thumb up 1 Thumb down 2
 15. Martin [msstavby.cz] :

  Nejmenší velkokapacitní tramvaje na světě už mají designovou podobu.
  http://www.cs-dopravak.cz/zpravy/2019/7/19/ostrava-ukzala-design-tramvaj-koda-forcity-smart?fbclid=IwAR1X2QooyuGSdE5_hTZlYCQHF–lqk9UlXnLS5P9A_AJakqpOOYMBrEKKa4

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Rado :

  To je hnus, velebnosti. Byla zde šance vybudovat zastávku, která by vzhledem pasovala do 21. století, tak jsme se a řekl bych, stejně jako pokaždé, zase ocitli v 70., 80. letech, kdy výstavba tohoto typu byla zcela normální. Tohle někdo do této podoby opravit v cizině, tak je na místě ukřižován.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 17. thrpst :

  Šílené. Tomu se říká ostuda.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 18. Adam Třetí :

  Je to hnus. Ale na druhou stranu:
  1. co voliči chtěli, to mají; od burešovců prostě nic lepšího čekat nelze;
  2. celá Hrabůvka a Dubina je jen městská periférie, do které se mimoostravský návštěvník města nemá důvod vydávat, pokud tam nemusí za přáteli či rodinou. Nenapadá mě jediná věc, za kterou by tam měl člověk jezdit, protože tam (kromě blízkého vstupu do vcelku pěkného Bělského lesa) není vůbec nic jiného než asfalt a paneláky. Když o tom tak přemýšlím, tak Hrabůvka a Dubina je vlastně takové ostravské gheto, nebo k němu moc daleko nemá. Má i vlastní zdi – z jedné strany Rudnou a vlakovou trať, z druhé Místeckou a haldu, z třetí Plzeňskou a ze čtvrté průmyslovou zónu :D Takže moc ostudy z toho snad nebude :DDDD

  Thumb up 6 Thumb down 8
 19. Michal :

  Úplně v pohodě. Čisté, decentní, aspoň těch pár měsíců, než si to místní svoloč zničí.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 20. sanju :

  Opravdu ostudné. Někteří tady píšou o uvedení do původního stavu, ale zmizelo rozdělení oken do menších čtverců, které korespondovalo s kachlovým obložením. Světla – v 21. století něco příšerného, to to opravdu nešlo řešit nějak lépe, třeba LED pásy jako před hlavním nádraží? Elektronický informační systém u zastávky s přestupy na autobusy? Nula. Lavičky pro cestující? Dvakrát nula.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 21. Daniel :

  Adam Třetí: Ghettem bych to rozhodně nenazýval. Žiju v Hrabůvce tři roky a ještě jsem tam neměl žádný problém. Je ale pravda, že tam člověk nemá důvod jezdit a snad kromě Jubilejní kolonie tam opravdu není co vidět (hlavně pokud jde o architekturu). Bohužel zde nejsou ani žádné pořádné podniky (restaurace, bary apod.), až na výjimky, jako jsou třeba v centru nebo Porubě. A co se zde občas staví, to jsou někdy vážně bizarnosti.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 22. aggu :

  Daniel: Co se týče restaurací skoro nula, La Vida možná. Nahoru šly pivnice (Kozlovna, Ostravarna, Oráč…). Kavárny nula. Bary nula. Kluby nula.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 23. Adam Třetí :

  Daniel: V tvém příspěvku je jeden problém: slovo „ghetto“ není primárně označení pro oblast, kde by se měl člověk setkávat s nějakými vnitřními problémy, ale spíše oblast, která je nějakým způsobem vyloučena. A to zde to jisté míry skutečně platí ;-)

  aggu: Jo, od doby, co jsem se přestěhoval do centra města, je to s mým kulturním vyžitím úplně na jiné úrovni. Jinak Oráč je fakt skvělá hospůdka. O fádní Ostravarně a Kozlovně bych to už ale neřekl.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 24. aggu :

  Jsou fádní, ale čisté a mají určitou úroveň, která ti dovolí projít dveřmi. Před pár lety nic takového v Hrabůvce nebylo.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 25. Adam Třetí :

  aggu: A jo, s tím i souhlasím. Srovnám-li Šatlavu s Ostravarnou, vede Ostravarna. Jen mi to přijde podobné jako srovnání Zemana s Drahošem – jedno je zaplivané a špinavé, druhé pozlátko bez vize a originality. Ale není-li na výběr nic lepšího, volba by měla být jasná :D

  Thumb up 4 Thumb down 2
 26. balde :

  https://www.e15.cz/domaci/praha-testuje-novou-zastavku-stoji-200-tisic-korun-1364732 odkaz k tématu zastávek všeobecně, v Praze přišli na to že i na přístřešek se dá udělat architektonická soutěž. Čekám kdy to dorazí do Ostravy.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 27. thvari :

  balde: teda to sou koumaci v ty praze, takhle si dovolovat prekonavat ceske standardy

  Thumb up 5 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.