Rekonstrukce zámku Paskov

Dříve chátrající zámecký areál v Paskově postupně ožívá. Pavilon v těsném sousedství zámku město přestavuje na pětadvacet malometrážních bytových jednotek, které budou bezbariérové.

Zatímco zvenku se ještě naskýtá pohled na zdevastovanou fasádu pavilonu, uvnitř památkově chráněné stavby se od loňského podzimu pilně pracuje. „Postupujeme v souladu s památkovým úřadem, který nám určuje barevnost, materiály, které tam musíme používat, takže to má vliv i na cenu,“ uvedl starosta Paskova Petr Baďura.

Celková cena zakázky na opravu pavilonu přesáhne sto milionů korun, město zatím nemůže počítat s žádnou dotací. S žádostí o peněžní podporu Paskov neuspěl. Stavbaři se nejdříve pustili do bouracích prací uvnitř objektu a zvýšení bezpečnosti základů celé stavby, protože neodpovídaly současným požadavkům. Chybět nesmí nová kanalizace, dešťové a splaškové vody byly dříve sváděny do jednoho potrubí. Součástí stavby bude novostavba na místě původního spojovacího krčku, která bude sloužit jako společenská část objektu. Změní se i prostory v okolí zámku.

Vizualizace rekonstrukce:

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  Tak to je teda hodně smutná vizualizace.

  Thumb up 6 Thumb down 12
 2. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: Vizualizace ukazuje druhou stranu objektu, než je na fotografii.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. aggu :

  Jo je to ten pavilon vedle zámku. Teda byl.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 4. kdojekdo :

  Měli by někde vyvěsit fotku toho lobisty, co tu brutální přestavbu vymyslel.

  Thumb up 0 Thumb down 9
 5. Zdeněk Militký :

  Tohle by mohla být zdařilá záchrana a konverze pro nové účely. Zvlášť, když postupují v souladu s památkáři.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 6. brzda :

  Zdeněk Militký:
  Souhlas. Postup v souladu s památkovým úřadem je snad dostatečnou zárukou vcelku citlivé přestavby. Minulé úpravy pro radioterapeutickou léčebnu byly silně necitlivé až devastující a dnes je zámek před spadnutím. Je dobře, že se areál nějak využije. Taky by mohl dopadnout jako ten v Kunčicích

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. kurt :

  Neseďte na facebooku a jeďte se tam podívat. Otevřeno každý víkend. Za mě je to jeden z nejzajimavějších arealu okolo Ostravy. Jednou, né li teď tam budou jezdit lidi na výlety.
  https://www.facebook.com/pg/Paskov/photos/?tab=album&album_id=774289992748534

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. Davidb :

  kurt:
  Stojí to za to.
  I když první návštěva, ihned po tom co to město koupilo, byl jiný level.
  Smrt a nemoc tam byla všudypřítomná- bylo to těžce depresivní.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. mario :

  Přestavba brutální až tak není. Brutální byly zásahy soudruhů při přestavbách na nemocnici. Ty téměř dokonale celý areál zničily. Např. z původní zámecké kuchyně, současná opravující se budova, zbyly pomalu už jen nosné zdi prostřední části, které jsou snad jako jediné památkově chráněny. Zbytek byly jen na oranžovo natřené přístavby, nadstavby a vestavby. Na téhle budově není co památkově zachraňovat, takže za mě přestavba OK. Raději novou konstrukci přiznat, než dělat něco typu podnikatelského baroka z Malenovic :-) a tvářit se jako že je to historie. Horší je to s cenou. 100 mega pro tak malou vesnici není málo. Navíc v dnešní době, kdy lze vyběhat dotace na i sjezdovku v Dánsku, je taková to realizace bez koruny dotací naprosté selhání radnice. A to jen jedna z 5 budov celého areálu! Co si budeme povídat, nemocnice z Paskova odešla z finančních důvodů, neboť tehdejší generální rekonstrukce by se vyšplhala na čtvrt miliardy korun. A to je organizace, která disponuje oproti Paskovu miliardovým rozpočtem.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. davidb :

  mario:
  Ale Paskov si na to dávno šetří.
  Aspoň tak to pan starosta prezentoval.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. mario :

  Vlk taky sliboval … . Na zastupitelstvu, kde se rozhodovalo o koupi taky tvrdili lidem, že oprava celého areálu zámku vyjde na 80 mil. :-). K tomu se nyní staví ještě tělocvična snad za 40 mil. (taky bez dotací). Pro srovnání s Ostravou, která má rozpočet 10 mld. , bylo by to stejné jaky kdyby stavěla něco za 4 miliardy a začala stavět další akci za 10 miliard a Macura tvrdil, že si Ostrava na to našetřila. To by bylo kraválu :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. davidb11 :

  mario:
  A je špatně, že město zámek opravuje a staví se nová hala?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. mario :

  To jsem nikde nepsal! Je fajn, že se s tím pohlo, ale mi se zdá přinejmenším zvláštní financování. Pokud mám jednoúčelovou stavbu typu sociálního bydlení, domova důchodců apod., navíc jako rekonstrukci památkově chráněného objektu v dezolátním stavu s vysokou energetickou náročností a jsem veřejná instituce, nevyběhání si dotací je podle mě mrhání penězi tak malé obce. Navíc je jasné, že náklady ještě porostou. Tunel Blaka v Praze, je proti tomu jen přechod pro chodce :-)
  O tělocvičně se dá polemizovat. Nemyslím tím účel, ale provedení a umístění.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. davidb11 :

  mario:
  Já vím že jsem to nepsal. Ale chtěl jsem se zeptat.
  Máte pravdu tom, že dotace se sehnat mohly na obě 2 stavby. Nebo spíš měly.
  Halu vím jen že se staví v prostorech školy, víc ne.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.