Rekonstrukce zámku Linhartovy

Videoreportáž rekonstrukce zámku Linhartovy.

Postupně jsou zaměňována novodobá okna za repliky kastlíkových historických oken stejné velikosti a původního historického členění. Zatímco do vnější fasády jsou usazována okna dvojitá, ve vnitřním nádvoří do stěn v prvním nadzemním podlaží již byla zabudována jednoduchá segmentovaná okna a stejně tak tomu bude ve třetím nadzemním podlaží. Do chodeb v druhém nadzemním podlaží pak budou vsazena okna dvojitá kastlíková.

Jejich lepší kvalita a těsnost, stejně jako nových venkovních dveří, povede ke snížení ochlazování vnitřních prostor zámku. Tepelnou pohodu v příležitostně temperovaných částech budou zajišťovat instalované dvojité dveře mezi jednotlivými místnostmi.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.