Rekonstrukce zámku Dolní Benešov

Aktuální fotografie rekonstrukce zámku v Dolním Benešově.

Hlavní stavební práce spočívají v celkové opravě dřevěných nosných konstrukcí stropu a části krovu včetně výměny střešní krytiny a oken. Zároveň revitalizací prochází zeleň v okolí. Při zemních pracích byly objeveny zasypané schody ze zámeckého parku k Hájecké ulici.

Stavbaři objevili v zámeckém parku Dolním Benešově na Hlučínsku neznámé historické schodiště. Narazili na něj během obnovy parku u zazděného vchodu v zámecké zdi. Podle dolnobenešovské radnice byly kamenné schody ukryté přes 80 let.

Podle některých historických pramenů sloužilo toto zapomenuté schodiště jako rychlá zkratka pro tehdejšího písaře. Město chce schodiště zachovat v rámci úpravy zámeckého parku, obnovy terénu, zeleně a sázení nových stromů.

zdroj text: ostrava.rozhlas.cz

Související články


Komentáře

 1. ELB :

  „Podle některých historických pramenů sloužilo toto zapomenuté schodiště jako rychlá zkratka pro tehdejšího písaře.“

  Kamenná zeď pochází, pokud se nepletu, až ze 2.poloviny 19.století, tedy z doby romantizující přestavby zámku a založení anglického parku a funkce branky ve zdi tedy spíše spočívala v možnosti přímého průchodu ze zámecké, krajinářské části parku do okolní, volněji koncipované krajiny. Schodiště přitom není ani tak nově objevené, jako spíše aktuálně odkryté, což samozřejmě nikterak neumenšuje radost z odkrytí původního prvku kamenné ohradní zdi, jakož i rekonstrukce romantizujícícho zámku s kamenným přízemím a patrem a úpravy zámeckého parku. Moc hezké !

  Thumb up 8 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  ELB: To nejlehčí vysvětlení je často to správné :D

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Aleš K :

  Ta žlutá barva horní části k té spodní z kamene moc nesedí.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 4. Michal :

  Sedí

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.