Rekonstrukce ulice Gen. Hlaďo, Nový Jičín

Aktuální fotografie rekonstrukce ulice Generála Hlaďo v Novém Jičíně.

Ulice prochází kompletní rekonstrukcí v úseku mezi ulicí K Nemocnici a Zborovská. S ulicí K Nemocnici navíc vzniká nový kruhový objezd. Materiály zpevněných ploch jsou z velkoformátové dlažby v kombinaci se žulovými kostkami. Nově v ulici bude vysázena alej stromů, pro které se připravuje zázemí.

Na fotografiích můžete vidět mosazné kříže v žulové dlažbě. Celkem se zde nachází tři kříže. Ty jsou připomínkou skutečných křížů, které zde původně stály ještě i v době po druhé světové válce. Zdejší křižovatce se i přezdívalo U Tří křížů.

Historický pohled

Fotografie stavby v článku pochází z 9.října. Aktuálně je na ulici již na více lokalitách osazován mobiliář v podobě laviček a stojanů pro kola. Snímek byl pořízen 16.října.

Související články


Komentáře

 1. Dan :

  Stojany a lavicky primo na ulici jsou opravdu skvele. Takhle ma vypadat mestska ulice!

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. Honza :

  Konečně něco pěkného pro lidi a ne jen cesty pro auta. Ještě chybí cyklostezky přes město, tak do toho.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. Jiri :

  Vypadá to pěkně, nakonec i ten Javor prohlédnul. Těším se na zeleň a stromy. Jinak -a to není výhrada- mne celkem udivují ty dlaždice, že nemají zkosené hrany a celkově ten efektní cirkus dláždění, nevím jaká jej čeká budoucnost, když je u nás ve zvyku stále kopat chodníky, s jakou chutí (z hlediska umu řemesníků a financí) to budou vždycky skládat zpátky jak to bylo.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. Hans :

  Vypadá to pěkně. Historický snímek je beztak hezčí, ale s tím už bohužel nic neuděláme.

  Thumb up 5 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.