Rekonstrukce ulic v centru Karviné

V Karviné skončila první etapa generální rekonstrukce ulice Karola Sliwky v centru Karviné. Nový je povrch vozovky, částečně vydlážděný kostkami, nové jsou chodníky a pouliční osvětlení. Vznikly i dva zcela nové kruhové objezdy.

Druhá etapa navazuje na první a to rekonstrukcí ulice Lázeňská, která spojuje centrum města s lázněmi. 

zdroj foto: FB Karviná žije

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  Hezké, líbí se mi ty lampy.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 2. KA :

  Ulice Karola Sliwky má zajímavou historii: Vznikla v 19. století v místě původního příkopu, který tady byl vytvořen v 17. století jako prevence ochrany města před vpádem Turků, kteří tou dobou již obklíčili Vídeň. Pozůstatky příkopu jsou viditelné ještě dnes u kostela sv. Marka. (na mapce u kruháče zelené místo s přilehlým parkovištěm). Když byla z příkopu vytvořena ulice, nesla název Příkopní. Během II. sv. války, kdy bylo město součástí Německa, nesla ulice název po německém nacistickém politikovy Hermannu Göringovi. Ulice se také stala dějištěm popravy oběšením dvou německých důstojníků, kteří se báli očekávaného příchodu vojsk Rudé Armády. Po válce pak ulice nesla název po Petru Bezručovi. Tou dobou po ní jezdily tramvaje.. Stopy po tramvajkách nese ulice dodnes.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 3. MG :

  Moc pěkné. Jen je to zvláštní dělat rekonstukci podle 10 let starého projektu. Kdy lampy ještě nebyly LED, cyklopruhy asi neexistovaly, zeleň se kácela a nevysazovala, voda se splachovala do kanálu. Je vidět jak moc se doba změnila a jak moc jsou v Karviné nostalgičtí..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Pezos :

  Možná je dobře, že tam není LED. Pokud to má být „standardní“ výběrko, ve kterém se nakoupí ty nejlevnější křápy s nespojitým spektrem a velkým podílem modré složky. Výsledkem bude rozbitý biorytmus lidí bydlících kolem, o přírodě ani nemluvě.

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.