Rekonstrukce ulic v centru Karviné

V Karviné skončila první etapa generální rekonstrukce ulice Karola Sliwky v centru Karviné. Nový je povrch vozovky, částečně vydlážděný kostkami, nové jsou chodníky a pouliční osvětlení. Vznikly i dva zcela nové kruhové objezdy.

Druhá etapa navazuje na první a to rekonstrukcí ulice Lázeňská, která spojuje centrum města s lázněmi. 

zdroj foto: FB Karviná žije

Související články


Komentáře

  1. thvari :

    Hezké, líbí se mi ty lampy.

    Thumb up 7 Thumb down 0
  2. KA :

    Ulice Karola Sliwky má zajímavou historii: Vznikla v 19. století v místě původního příkopu, který tady byl vytvořen v 17. století jako prevence ochrany města před vpádem Turků, kteří tou dobou již obklíčili Vídeň. Pozůstatky příkopu jsou viditelné ještě dnes u kostela sv. Marka. (na mapce u kruháče zelené místo s přilehlým parkovištěm). Když byla z příkopu vytvořena ulice, nesla název Příkopní. Během II. sv. války, kdy bylo město součástí Německa, nesla ulice název po německém nacistickém politikovy Hermannu Göringovi. Ulice se také stala dějištěm popravy oběšením dvou německých důstojníků, kteří se báli očekávaného příchodu vojsk Rudé Armády. Po válce pak ulice nesla název po Petru Bezručovi. Tou dobou po ní jezdily tramvaje.. Stopy po tramvajkách nese ulice dodnes.

    Thumb up 13 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.