Rekonstrukce tram. zastávky Tylova

V Ostravě, v městské části Zábřeh, byla dokončena rekonstrukce tramvajové zastávky Tylova.

Zastávka je přístupna podchodem pod ulici Plzeňská. Samotné nástupiště pak byly původně přístupná skrze schodiště. Při rekonstrukci byl zachován přístup na východní nástupiště po schodiště. Západní schodiště bylo nahrazeno výtahem. Díky tomu je zastávka bezbariérová. Přímo jedno nástupiště.
Pokud se chcete bezbariérově dostat i na druhé nástupiště, musíte projít celým nástupištěm a překročit tramvajové koleje.

Původní stav zastávky

Nevhodně řešeny jsou však povrchy podchodu, výtahové šachty a přístřešku přístupového schodiště. Byla zde použita omítka. Vhodnější by bylo použít keramický obklad hned z několika důvodu. Například lepší odolnost proti vandalismu, snadnější údržba.
Výtahová šachta a přístřešek schodiště se nachází v těsné blízkosti dopravně vytížené Plzeňské ulice. Stěny s povrchovou úpravou v podobě omítky budou brzy velmi znečištěny od projíždějících aut.

Před dokončení stavby se však projevily vady. Do podchodu zatéká.

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  Jedna věc, z které jsem zklamaný, je, že se ten podchod nerozšířil. Zvýšilo by to pocitovou bezpečnost, vlezla by se tam pak i případná cyklostezka a obecně by se zlepšilo propojení částí města, kterou jsou teď uměle rozdělené touto silnicí. Obecně to ilustruje fakt, že dosatečně nepřemýšlíme nad tím, jak město učinit prostupnější, lidštější a komfortnější taky pro ty, kteří se nepohybují jenom autem.

  Thumb up 15 Thumb down 6
 2. Rdm :

  Že je výtah jen na jedné zastávce podle mne problém není, ale že je přechod až na druhém konci zastávky už ano. Nerozumím, proč by nemohl být přechod v místě, kde je vstup do podchodu po schodech.

  Thumb up 18 Thumb down 0
 3. jrz :

  Rdm: Nad tím jsem taky přemýšlel a došel jsem k závěru, že je to kvůli bezpečnosti. Řešením by bylo např. posunout jednu zastávku za/před podchod/výtah.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Malina :

  Rdm: přesně, na zastávce Rodinná je přechod hned u výstupu z podchodu a tady úplně nesmyslně na druhé straně

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. balde :

  nechápu, že se ty podchody nenechají jako veřejné plochy pro sprejery, mohly by tak vzniknout zajímavá umělecká díla

  Thumb up 4 Thumb down 10
 6. Michal :

  thvari: Ona tam ale sdílená stezka pro cyklisty a pěší vede. Tedy pokud po rekonstrukci neodstranili značení.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 7. Ein Lokaleisenbahner :

  jrz: Také se domnívám, že je to kvůli bezpečnosti, protože výtah brání ve výhledu řidiči tramvaje, která přijíždí do zastávky. Musela by se snížit povolená rychlost pro tramvaj, což by zase bylo na úkor plynulosti provozu. Posunutí nástupiště před výtah by podle mě řešením nebylo, protože kde by pak měl být úrovňový přechod přes koleje, když by nástupiště nebyla naproti.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. Dan :

  ten vytah pry fungoval jen jeden den :D

  Thumb up 3 Thumb down 0
 9. Michal :

  Tak jsem byl dnes svědkem nádherné události, kdy se podchodem snažily projet 3 auta ze strany ulice Rottrova. Značka sdílené stezky pro cyklisty a pěší jim asi nic neříkala.. jaké bylo překvapení řidičů, když na konci narazili na sloupky zabraňující průjezdu a museli couvat :D :D A lidi museli počkat až auta vyjedou, aby mohli projít, nádhera..

  Thumb up 6 Thumb down 0
 10. adamous :

  Uz je to tady https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/podchod-tylova-ostrava-rekonstrukce-krapniky-jako-v-jeskyni.html

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.