Komentáře

 1. Balde :

  tak jsem zvědav, kdy se pustí do ruheho křídla a jestli tam bude ta ta oranžová nadstavba, která vypada nejlíp

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. mm :

  Balde: Snad jo, dělají to postupně, a až to bude celé, tak to bude vypadat dosti dobře.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Tomas T. :

  No ono to uz ted vypada dost dobre…. koukal jsem na to kdyz jsem jel kolem a nestacil jsem se divit….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Kubaiss :

  A kdy se pustí do nového ředitelství? Taky už nevypadá nejlíp…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Balde :

  Kubaiss: no ja myslel ze prave z noveho se presunou do stareho, a pak teda budem s tim novym ???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Tomas T. :

  Aha, tak mam pocit ze jsme ten projekt kazdy pochopili uplne jinak. Ja mel pocit ze to co se nyni deje – rekonstrukce plynojemu, zamecku, ruske, reditelstvi, pece a hlubina – tak ze to nema nic spolecneho s vitkovicemi a jejich vyrobou. Respektive ze vsechny stavby zminene maji slouzit pro verejnost. A ne pro soukrome firemni ucely. Nebo se mylim?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: dolni oblast je kulturni pamatka a tam ty rekonstrukce jsou dotovane a vysledkem je jejich zpristupneni.

  zamecek a reditelstvi k tomu podle me nepatri.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Honza :

  Existuje, prosím, někde na webu uceleně nějaká prezentace všech projektů Nových Vítkovic, tj. zelený pás na Ruské, golf na haldě atd. ? Nemužu nic najít. Nevíte náhodou jestli se něco plánuje v oblasti aglomerace naproti hornbachu ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Tomas T. :

  Hynek [msstavby.cz]: Aha, tak to jsem netusil, na vsech prezentacich a prednaskach to vzdy bylo prezentovano jako celek.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  Honza: tak ucelene relativne, pres tagy napravo – zkus tagy nove vitkovice a golf

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Nimrod :

  Přátelé, všechno tvoří jeden celek, pouze dílčí projekty mají jiné zdroje financování. Vše co je živé (a co v navíc v budoucnu přibude) je prezentováno na webu Dolní oblasti VÍTKOVICE. Co se týká aglomerace, plány jsou :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Balde :

  Nimrod: no tak vysoká pec č1. už je, plynojem taky elek. ustředna taky, ted ty koupelny, bude se stavět science technology centrum, a to je prozatím vše co je v realizaci nebo v blizke budoucnosti bude ne ? knihovna a univerzitní kampus jsou az v dalekem vyhledu, jeste neco se tam planuje ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Tomas T. :

  Balde: No tak ono to sice vypada ze to je, ale jeste se to bude cele leto dodelavat. Knihovna je opravdu v delsim horizontu, a kampus tam zatim nebude, nebot to univerzita domlitla, ne?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Balde :

  Tomas T.: jj jak ostravská tak banská nejvic me dostaly ty argumenty, ekf VSB – TU – my máme lukrativní pozici v centru – SOkolská třída – ale jestli jste byli někdo uvnitř :D tak to je hodně, hodně nestudyjni porstředí, a Ostravská to same ta zas ma pro zmenu kazdou fakultu upe jinde v centru misto toho aby se vsichni slezly na jedno misto a vytvorili tak luxusní studyjní prostředí, kde se to hemží studenty

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Sanju :

  Balde: S tímhle nesouhlasím, už to tady myslím jednou zaznělo, tak to jenom zopakuju – studenti, kteří musejí přebíhat mezi budovami, dělají ve výsledku město mnohem živější. Kdyby byl jeden obří kampus v Dolní oblasti, odkud by prakticky nemuseli vylézt, bylo by centrum napohled mnohem víc mrtvé. Byl jsem teď týden hostem na univerzitě v Basileji a mají to tam zrovna tak – několik budov po historickém jádru města, všichni vypadali spokojeně. Co se týče studijního prostředí, je to jistě i otázka adaptace budov (například filozofické fakultě by jistě prospěl dvůr s udržovanou zelení, do něhož by se mohli studenti mezi hodinami schovat, namísto současných 10 parkovacích míst…).

  A pokud jsem seznámen se stavem věcí… nápad na kampus měl bývalý rektor Ostravské univerzity, který taky panu Světlíkovi vnukl nápad na revitalizaci oblasti. Od té doby se však vedení univerzity změnilo a zaujalo jinou strategii – spousta budov Ostravské univerzity je po rekonstrukci, na Hladnově letos dokonce byla otevřena budova nová… Tohohle se určitě Ostravská univerzita nebude chtít vzdát, jelikož do toho investovala nemalé prostředky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Martin [msstavby.cz] :

  Druhé křídlo se začíná zahalovat lešením.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Lukas :

  Obavam se, ze se to tyka jen prilehle budovy VT Trineckych zelezaren (asi elektrorozvodna). Zbytek Starého reditelstvi patrici Vitkovicim stále chatra :(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Nimrod :

  Lukas: Necháttrá, je v něm normální provoz, kanceláře, lidi fungují. To, že je to hnusné z venku neznamená, že to chátrá. Každopádně snad se dočkáme renovace…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Lukas :

  Nimrod: Ja teda soudim podle toho co vidim každý den z kancelare (v opravene casti SR). V te casti co sousedi s prave opravovanou budovou VT nevidim zadny pohyb, je tam spousta rozbitych oken a vůbec to nevypada ze by se tam pracovalo. V neopravene casti sousedici s Ruskou ulici se normalne pracuje, to je pravda, ale v te casti kolem dvora to fakt nevypada.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Danek :

  Nevite někdo náhodou, kdy by se mělo stavět to nové ředitelství Vitkovic.Vim že to je jen studie, ale s vystavbou se počitá(aspoň co jsem četl)
  Myslím, že návrh je skvělý(vyška kolem 40pater).Zkuste se zeptat někdo pana Světlíka.http://www.msstavby.cz/studie-noveho-reditelstvi-vitkovic-09-03-2010/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Balde :

  myslím že jeěte slouho zustane u studie

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Martin [msstavby.cz] :

  V jednom rozhovoru s Pleskotem jsem četl, že realizovat se nebude.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.