Rekonstrukce Sokolovny Krnov

Kulturní památku, která vznikla podle návrhu Leopolda Bauera, plánuje radnice zrekonstruovat. Kvůli náročnosti oprav oslovuje konkrétní ateliéry, které by rekonstrukci měly zvládnout.

„Vidíme velice štíhlé desky předsazených balkonů, které mají zaoblené konce, a pro tuto architekturu typické bílé zábradlí s horizontálním členěním. To jsou prvky, které jsou převzaty z lodní architektury,“ ukazuje na návrzích městský architekt Lubomír Dehner.
„Asi nejvíce nás tíží statické problémy. Balkony na svých zaoblených koncích, kde je největší vyložení, je vidět, že se ve svém uložení trhají od obvodového zdiva,“ dodává architekt.
Na projekt oprav vyčlenila radnice přes milion korun a oslovila 9 ateliérů, které se teď s návrhy utkají ve výběrovém řízení. „Musí to být komplexní ateliér. Kromě architekta fundovaného v oblasti památkově chráněných objektů musí mít i zkušené statiky,“ říká Lubomír Dehner.
Oprava staré sokolovny by měla začít příští rok.

zdroj: mapio.net

zdroj: rozhlas.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.