Rekonstrukce pasáže Vesmír

Popis záměru rekonstrukce pasáže Vesmír včetně budoucího uzavírání v nočních hodinách.

Jedná se o rekonstrukci stávající pasáže Vesmír, kterou tvoří průchod přes dva bytové domy na ulici Nádražní a Tyršova, která umožňuje propojení těchto ulic.

V rámci investiční akce bude provedena celková repase konstrukcí pasáže – podlaha, odvodnění, stěny, výměna výkladců, dveří, rekonstrukce parteru domu Tyršova 25. Bude provedeno nové osvětlení pasáže.

U obou vstupů do pasáže bude instalována mříž pro uzavírání v nočních hodinách. Uzavírání pasáže v nočních hodinách je zejména z důvodu bezpečnosti. Pasáž bude po provedené opravě uzavírána v době od 23 hodin do 5 hodin. V mřížích budou z obou stran průchozí dveře, které budou sloužit pro nájemce bytových domů.

Předpokládané finanční náklady na realizaci stavby činí cca 4,8 mil.Kč.

Vizualizace nejsou k dispozici.

zdroj: MOaP

Související články


Komentáře

 1. espider :

  Asi to sem nepatri uplne…, ale vi nekdo proc uz nefunguje hospoda „U dok+ora“ ? V teto pasazi

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Pavel :

  Doktor nefunguje z prosteho duvodu :-) Tento nebytovy prostor patri obvodu MOAP po provozovateli chteli vyssi najemne, tak odesli.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Crazym :

  Tak nevím, ale uzavírání byť jen v noci něčeho co bylo vždy funkční a je to udržováno a zrekonstruováno za veřejné peníze se mi nelíbí… :-(
  A to pominu to kolik do toho zase vrazí. No, co se dá dělat, žijeme v době kdy si lidé neváží cizího majetku, tak možná to má smysl. A vzpomínky na čas strávený v téhle pasáži mi vymaže snad je ten němec co přichází s věkem. A že jich bylo dost, jako malí jsme se tam schovávali před deštěm když se nám nechtělo domů a dívali se na filmy co se tam promítaly a později v pubertě toho času co jsem strávil ve vinárně Gruzie… :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  taky nevim, kdo vymyslel, ze ve 23:00 se stava podchod najednou nebezpecnym.
  ale obejit se to da, predpokladam, ze ty prilehle ulice jsou nepomerne vice bezpecne, protoze ty nebezpecne zalezitosti, ktere po 23 buji v pasazi, se ted urcite presunou tam.. :))

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. espider :

  Tak nejvic me mrzi ten Doktor… to byla fakt dobra – netypicka hospoda

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Sanju :

  Přijde mi, že pro fungující „kavárnu“ a pro případnou další hospodu, je rozhodnutí o uzavření pasáže po 23. hodině likvidační.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. mm :

  Na druhé straně se takto zavírají pasáže i v Brně či v Praze a možná to zůstane déle v lepším stavu. Pokud se však nemýlím, tak z pasáže je i nějaký vstup do bytového domu, tak nevím, jak to budou řešit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. MM :

  Crazym: Vemte si, že na zastávce Stodolní nejsou nikde kryté místa, takže když člověk v dešti čekal na MHD, mohl se schovat aspoň do pasáže. Pokud tam neudělají zastřešené zastávky, tak je to špatně :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Hynek [msstavby.cz] :

  mm: je to v textu docela slusne vysvetleno :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Tomáš :

  Pasáže se zavírají všude a jsou to příjemná místa k odpočinku a zábavě. Pasáž “ Vesmír“ v Ostravě byla v noci jen veřejným záchodem prasat co chlastali na Stodolní

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.