Rekonstrukce Kudlichovy vily, Opava

Deník informoval o zahájení rekonstrukce Kudlichovy vily na rohu ulic Mírová a Na Rybníčku v Opavě. Po rekonstrukci by zde měly vzniknout čtyři nové byty.

Historie Kudlichovy vily se datuje odroku 1903, kdy byla postavena. V minulosti zde probíhaly různé společenské akce, čemuž byl uzpůsoben prostor v přízemí. Zkáza objektu začala zhruba šest let zpátky.

„Líbí se mi domy, které mají duši. A to je přesně tento případ. Bydlel zde například bývalý opavský purkmistr Kudlich. V padesátých letech prošel dům různými stavebními úpravami, kvůli kterým už dnes vlastně nemůžeme hovořit o tom, že se jedná o historickou budovu. Současná podoba neodpovídá původnímu vzhledu,“ mínil Libor Hřivnáč a osvětlil složitou anabázi, jak objekt získával.

celý článek + zdroj: denik.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Pavel :

  Držím palce ať se dílo povede, dům je zevnitř ještě zdevastovanější než zvenku. Moje sympatie má už jen proto, že nepřichází s jednoduchou demolicí a výstavbou nového domu.
  Z historické pohlednice je vidět, že v r. 1918, tedy na konci velké války, byl v mnohem lepším stavu než dneska.
  https://goo.gl/images/2z32jp

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. Slosor :

  Pavel: Aby nebyl v lepším stavu, když v té době měli v Opavě většinu Němci. :)

  Thumb up 3 Thumb down 5

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.