Rekonstrukce budov RPG

Společnost RPG začala ve velkém opravovat svůj majetek. K již probíhající kompletní rekonstrukci býbalého sídla OKD Doprava na Nádražní 93 se přidala i revitalizace bývalého Paláce OKD. Jedná se o výměnu oken, zateplení a opravu fasády budov Gregorova 3 a Prokešovo náměstí 5, 6. Podrobnosti v přiložených odkazech.

zdroj: zadání a výsledek výběrového řízení

Související články


Komentáře

 1. Hynek [msstavby.cz] :

  tyhlety veci me fascinujou. polystyren vladne.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Crazym :

  Polystyren na tu mozaiku? To neděláš dobře, Jaromíre… :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. prixio :

  Na ty obklady ten polystyrén bych nenazýval rekonstrukcí, ale absolutní degradací této pozoruhodné stavby.
  Bohužel stejný osud potkal i OKD dopravu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. MM :

  Velká škoda, ta mozaika měla své kouzlo. Máte pravdu, polystyren vládne světu :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Summerboy :

  Humus

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Tomas T. :

  No snad to pujde za 15 let z te mozaiky dobre dolu, az zjisti co tim prikryli a ze je to vlastne pekne. Jete vetsi katastrofa by byla, kdyby nejaky aktivista naridil mozaiku sklepat, pred tim oblozenim.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Fajne, že je zpravují. Hlavně ta, která je natočena k Prokešovému náměstí.
  A snad budova s mozaikou bude po rekonstrukci vypadat nějak takhle http://goo.gl/vm3QB.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Summerboy :

  Ta, co je natočena k radnici, už po opravě volala. S tou vizualizací té zadní budovy se nenech vysmát, s těmi polystyrény to zas až tak nejde dohromady. Dle mého to bude obyčejný tuctový barák obložený polystyrénem, ač bych se rád mýlil.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. rasta :

  funkci pěticentimetrového polystyrenu, bych přejmenoval ze „zateplení“ na zamaskování. Za pár desítek let to historici ocení, jaká sejim dochovala dobová mozaika. Ikdyž, to jsou jsem asi přestřelil s těmi desítkami…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. rasta :

  pardon, už mi z toho koktá i klávesnice :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Pavel Bartusík :

  Dobrý den,
  od 3.NP až nahoru se používá minerální vlna, polystyreny byly v projektu z důvodu lepšího napojení fasády ve spodních částech (všechny „úlety špalet“ jsou schovány do spodních podlaží). Jedno křídlo už je hotové a myslím že splňuje všechny nároky na design a funkčnost ve 21.století.
  S pozdravem
  Pavel Bartusík
  Stavbyvedoucí GDS

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Ondřej Stolařík :

  Dnes jsem náhodou šel kolem. Tohle mě opravdu dojalo. Říct o tomto hovadismu, že splňuje nároky na design a funkčnost ve 21.století chce opravdu silný žaludek a velkou dávku zabedněnosti.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Summerboy :

  @Pavel Bartusík, Ondřej Stolařík: Přidávám se k Ondřejovi – a přidávám pozastavení nad „lepším napojením fasády“ – to jako jaké a na co? Předtím to evidentně také šlo i bez „lepšího napojení“, proč to najednou bez něj nejde?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. EdKr :

  Gratuluji autorům za zničení hodnotné stavby. Je to škoda, je to zničené, na sklo a hliník nemáte, moderní office building z toho neuděláte, původní citlivě a kvalitně opravit neumíte….. prostě klasika a kanál.

  absurdí, smutné, hrubé, škaredé, málo kvalitní, lokální, normalizační, násilné, průměrné, levné, nemoderní, neautentické, trendy, levný styl……

  je mi líto, že dělnící, kteří možná umí i ty mozaiky klást se musí špinit s takovým humusem…..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Jaroslav Němec :

  @Pavel Bartusík: To nesplňuje žádné nároky, jde o tuctové „hovno“. Prosím nepoužívejte ve spojitosti s těmito prasárnama slovo „design“ či snad „architektura“ – to ať vás už vůbec nenapadne – architektura byla v tomto případě pohřbena. Slovo funkčnost v architektuře i ve stavitelství neznamená jen, že stavba „funguje“.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. xps :

  Ale no tak děvčata, opravdu je ona zaflikovaná, částečně soudruhy poopravovaná, místy nesoudržná a zmateně osamělá „expo“ fasáda v „neexpo“ ostravě, taková krása? Pokud pominu divoké plechové obložení parapetního zdiva, není na té fasádě nic cenného (myšleno do sběru). Nejsem zastánce xps ani eps, ale v tomto případě by náklady na výše zmíněnou „citlivou“ opravu zřejmě přesáhly hodnotu samotného domu:)))

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.