Rekonstrukce a přístavba zimního stadionu v Opavě

Město Opava opětovně vyhlašuje veřejnou zakázku na rekonstrukci zimního stadionu. V prvním tendru neměla o rekonstrukci nakonec zájem žádná firma.

Původně zastupitelé odklepli opravu stadionu za 218 milionů korun, jenže to byla částka u projektu z roku 2021. V současné době vedení města předpokládá, že se náklady vyšplhají asi na tři sta milionů. Zaplatí se z městské kasy. První soutěž skončila za očekáváním.

„Přihlásily se čtyři firmy, tři prošly kvalifikačními předpoklady. Bohužel ve druhém kole ani jedna z nich nepodala cenovou nabídku, a to podle jejich vyjádření z důvodu krátkého termínu pro realizaci. Proto se musela veřejná zakázka zrušit. Po úpravě termínu jsme ji vyhlásili znovu,“ uvedl opavský primátor Tomáš Navrátil. Magistrát počítá s tím, že pokud druhý tendr vyjde, tak se s opravou stadionu začne příští rok v dubnu. Stadion bude zavřený dva roky, protože tak dlouho jeho rekonstrukce potrvá. Kromě samotných oprav a přístavby stadionu bude zdemolován i objekt přilehlého autosalonu.

Co se náhradní kryté ledové plochy týká, tak ta vyroste v Městských sadech vedle fotbalového stadionu v místě bývalých skleníků. Do doby, než se opraví stadion, bude sloužit pro náhradní bruslení, potom ji bude moci využívat třeba i veřejnost nebo spolky. „Plocha by měla být hotova na jaře příštího roku,“ upřesnil náměstek primátora Michal Kokošek.

Stávající sezona má být však dokončena ještě na starém zimáku. I potom ale budou muset muži hrát svou soutěž jinde než v Opavě, protože náhradní plocha nesplňuje požadavek stadionu s licencí. Hokejisté tak budou muset oficiálně zamířit na stadiony v okolí nebo hrát u soupeřů.

Autor: QARTA ARCHITEKTURA
Vizualizace: Monolot studio

odkaz na veřejnou zakázku: zakazky.opava-city.cz
zdroj text + celý článek: denik.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Karlos :

  Proč nekoupili problematickou parcelu 4/2 k.ú. Opava Město, podél zimního stadionu z severní strany, která může dělat dodavatelům problém.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 2. davidb :

  Karlos:
  Běžte se zeptat na zastupitelstvo.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.