Rekonstrukce a přístavba objektu Hauerova

Fotografie dokončené rekonstrukce budovy Slezské univerzity v Opavě.

Autor: Adea projekt

Rekonstrukce a dostavba budovy Filozoficko-přírodovědecké fakulty na ulici Hauerové byla zpracována pro Slezskou univerzitu v Opavě. Stávající objekt situovaný podél ulice Hauerovy v návaznosti na ulici Mírová leží v ochranném pásmu Městské památkové zóny Opava a byl vystavěn již v 70. letech 19. století. Návrh stavebních úprav modernizoval stávající budovu a začlenil ji do nového funkčního celku.
Rekonstrukce hlavní budovy byla provedena s návratem k původní podobě. Dvorní fasáda doznala změn v souvislosti s realizací nových přístaveb a komunikačního koridoru. Severní dvoupodlažní přístavba navazující na stávající objekt, která umožnila rozšíření kapacity výuky, je se stávajícím historickým objektem propojena spojovacím koridorem a jednoduchá hmota tohoto objektu je v úrovni 1.NP odlehčena loubím orientovaným do klidové části dvora. Jižní přístavba poskytuje zázemí pro knižní archiv. Obě tyto přístavby jsou pojednány jako jednoduché kubické hmoty v moderním designu. Celá koncepce předpokládá možné využití dvora a nádvoří, jak pro akce pořádané v rámci výuky, tak akce s přítomností veřejnosti.

zdroj: adea-projekt.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Balde :

  Aspon ta Slezska vi co se sluší a patří naopak od ostravské které staci nová fakulty ve stylu haly z průmyslové zony

  Thumb up 8 Thumb down 5
 2. Petr :

  projekt je v MSK nadprůměrný, ale vytkl bych jednu dost podstatnou slabinu, a to je uliční fasáda v kontextu místa a okolních domů (možná ani proto se tento pohled neprezentuje) https://mapy.cz/zakladni?x=17.8970412&y=49.9366383&z=18&pano=1&pid=55740438&yaw=1.196&fov=1.257&pitch=-0.010

  Thumb up 7 Thumb down 1
 3. tommtomm :

  Petr:
  Přesně tak, ty “ jednoduché kubické hmoty v moderním designu působí tady na těch fotografiích poměrně dobře… ale při pohledu z Mírové je to něco naprosto otřesného, co vypadá jako dostavba továrního komplexu, navíc barevné a hlavně materiálové řešení ještě snižuje hodnotu toho objektu opravdu na uroveň prům. zony a to v lokalitě které se jako jedné z mála v Opavě vyhnulo válečné a poválečné ničení (krom sousední knihovny také slu která má stejné necnosti jako tato dostavba) … Přitom nejsem proti moderním dostavbám v centrech měst, ale nesmí jim chybět určitá hmotová soudnost ale hlavně chybí kvalitní a luxusní materiály a ne jen na pohled velkoformátové desky.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 4. Michal :

  Bez těch žlutých pruhů to nešlo, že.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 5. Xavier :

  Balde: Náhodou, Ostravská má skvělý vkus! Viděl jsi zrekonstruovanou hlavní budovu lékařské fakulty? Tady je původní stav: https://goo.gl/P1XtGi; A současný stav: https://mapy.cz/s/2rZSO; Kde máš tu halu z průmyslové zóny? Budova PŘF OU na Chittusiho: https://goo.gl/XwjgWJ (v ještě nedokončené podobě) – to je hala z průmyslové zóny? Nějak netuším, na co narážíš. Když se podívám na seznam budov, žádnou „halu“ tam nevidím ;-) http://www.osu.cz/budovy/

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.