Regenerace sídliště Zábřeh – VI. etapa

Městský obvod Ostrava-Jih plánuje VI. etapu regenerace sídliště Zábřeh. Záměr se týká lokality mezi ulici Výškovická a železniční tratí.

Předmětem veřejné zakázky je zpracování projektové dokumentace na vydání územního a stavebního povolení a realizaci akce „Regenerace sídliště Zábřeh – VI. etapa – Zábřeh vodárna“. Cílem je vytvoření nových parkovacích ploch, nových funkčních komunikačních tras a rekonstrukce těch stávajících. Dále je požadováno zrušení nefunkční zeleně a vytvoření izolační zeleně podél ul. Výškovická a železniční trati, doplnění aktivit, mobiliáře a zlepšení kvality osvětlení. Součástí zadávací dokumentace je studie zpracovaná firmou Atelier 38 s.r.o., IČO: 25858343, Porážková 20, 702 00 Ostrava. Zadavatel upozorňuje, že oproti zpracované studii je předmětem zadání pouze zájmové území označené ve studii jako I. část.

Jak je uvedeno výše, zpracování projektové dokumentace se týká pouze části I. Nicméně studie přináší kromě celkové revitalizace sídliště například rovněž realizaci chybějící cyklostezky podél ulice Výškovická. Dalšími zajímavými stavbami, které jsou ze situace patrné je výstavba tělocvičny při Sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových. Rovněž je patrné zanesení plánované vlakové zastávky Ostrava-Zábřeh.

Celková situace

Situace plánované železniční zastávky Ostrava-Zábřeh

Detail chybějícího úseku cyklostezky podél ulice Výškovická

Plánovaná tělocvična při gymnáziu

Výřez situace. V lokalitě má přibýt mobiliář, mlátové chodníky apod. Dle studie má dojít k celkové revitalizaci lokality.

zdroj: zakazky.ovajih.cz

Související články


Komentáře

 1. Meister_War.py(Svobodní) :

  Takovým způsobem by se měla revitalizovat postupně všechna sídliště v Ostravě. Takže doufám, že to bude velmi rychle pokračovat.

  Není možné, aby na sídlišti, kde bydlí stovky či tisíce lidí, poskakovali lidé přes popraskané asfaltové chodníky s rozlámanými patníky a na cele sídliště byla jedna ztrouchnivělá lavička a dva stromy.

  Panelákové sídliště jsou velmi náročná na nějaké zkrášlení ale hezčí veřejný prostor, který je obklopuje, určitě pomůže. Je také fajn, že se snaží myslet na všechny a budují jak cyklostezky, tak i chodníky a parkoviště. Být to v Praze, tak veškerá přítomná parkovací místa bez náhrady zruší.

  Thumb up 9 Thumb down 4
 2. Summerboy :

  Meister_War.py(Svobodní): A na to jste přišel jak, že by v Praze parkovací místa na sídlišti zrušili?

  Thumb up 6 Thumb down 1
 3. David :

  Hlavně bych doporučil obvodu Ostrava-Jih aby se soutředili na Zábřeh to zaprvé. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejlidnatější a největší část Ostravy Jihu… procházet se od starého zábřehu po nový… tragédie

  Thumb up 3 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.