Regenerace sídliště Ostrava Jih

Byly vyměněny povrchy většiny cest i chodníků a přibyly nové parkovací místa. Práce však ještě nekončí.

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  Skáčete Rykalovcům na špek. Tohle není regenerace sídlíště. Tohle je zábor veřejného prostranství pro auta a ponechání toho zbytku ladem.

  Thumb up 8 Thumb down 9
 2. thvari :

  Dokud budou sídliště jediné mainstreamové, dostupné a oblíbené bydlení pro klasickou střední třídu, která si chce před vchodem zaparkovat jedno nebo dvě auta…

  Thumb up 7 Thumb down 0
 3. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: Tenhle stupidní komentář jsem čekal, ale nečekal jsem že bude první.
  Takže ještě jednou foto z minulého fotosetu:

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  acdlcia [msstavby.cz]: ja nemyslim, ze aggua zrovna presvedci vyveska, jmenovat se to oficialne muze jak chce..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Martin [msstavby.cz] :

  6. fotografie. Co to je za „lampičku“?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. aggu :

  acdlcia [msstavby.cz]: Všimni si, co se v Ostravě skrývá pod názvem „Regenerace sídliště“. A je jedno jestli to tak nazývají rykalovci nebo ta wannabe Xena z Mariánek. Je to normální lež. Parkovací místa pro auta. Výměna asfaltu. Chodníky, pokud sousedí s cestou nebo vedou z/na parkoviště. Vše v lowcostu. Na nějakou práci s výběrem kvalitního mobiliáře zapomeň. Nikoho nenapadne řešit dvorky v meziblocích, kterých jsou jen v Hrabůvce desítky a na které se od Husáka nesáhlo. To by byla Regenerace sídliště. O soutěžích, které by konečně upravily hlavní koridory v Hrabůvce (Hasičskou, Závodní nebo Provaznickou) na menší bulváry pro pěší a kola (stovky dětí tudy chodí do škol), nebo hrabůvkovský rondel na místo kde se člověk zdrží déle než 10 vteřin v autě, nelze ve stávající konstelaci na radnici ani uvažovat. Konšelé místo práce architektů a urbanistů nechají hlasovat důchodce v Jižních listech o zcela nahodilých mikroprojektech jiných důchodců. Franta chce lavičku na zastávce. Yes, Rykala to zařídí. Švanda.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: Já tam vidím napsáno „řešení statické dopravy“ a to znamená parkoviště. Myslím že lavičky ani jiný mobiliář se do statické dopravy nejspíš nepočítají. Tato stavba tedy řeší statickou dopravu. A kde je napsáno že nějaká další stavba nebude řešit třeba lavičky. Když si domů pozvete malíře tak je budete taky kritizovat že vám nevyměnili kohoutky v koupelně?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. aggu :

  Já tam vidím „Regenerace sídliště“. Ty žiješ na parkovišti? ;)

  Thumb up 1 Thumb down 2
 9. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: Tato stavba v rámci regenerace sídliště je o statické dopravě příště to může být zase něco jiného. Jestli jste tam někdy byl tak víte že ty chodníky už to opravdu potřebovaly. A je rozhodně dobře že to neplánoval nějaký neumětel a místo obyčejné opravy chodníků se při jednom rozkopávání rozhodl vyřešit více problémů této lokality. Jinde tomu tak nebývá. A že nevyřešil všechny mu asi zazlívat nemůžeme protože na to by potřeboval takový balík peněz že by s ním umlátil velrybu a ten mu tady nikdo nedá.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. aggu :

  acdlcia [msstavby.cz]: Jaké proboha závažné problémy tam vyřešili? Výměnu povrchu chodníku, seškrábnutí asfaltu a vylití nového mám považovat za maximum, kterého je radnice jako investor intelektuálně schopna a být vděčný?
  Zkušenost s pohledem z okna za posledních 20 let mi velí předpokládát, že PŘÍŠTĚ to rozhodně nebude „něco jiného“. Oni jinak přemýšlet nebudou, protože nemusí.
  Peníze nemají, tomu rozumím. Rozhodnutím stranických sekretariátů a přátel skončily – třeba na vítkovickém stadioně. Ostravský politik klidně vymění 70 vteřin docela rychlého běhu jednoho kluka z Jamajky (10 vteřin * 7 návštěv ;) třeba za nový městský mobiliář na Jihu. Volba priorit hodná venkovských balíků.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 11. aggu :

  acdlcia [msstavby.cz]: PS: Je občan Hrabůvky hoden třeba takového mobiliáře / dlažby / osvětlení ? http://www.mmcite.com/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: Tak ještě jednou: Tato stavba neřeší mobiliář ale parkoviště. Takže pláčete sice pěkně ale na špatném hrobě.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. Martin [msstavby.cz] :

  acdlcia [msstavby.cz]: aggu: Já myslím, že mluvíte oba o tom stejném. Porblém je, že v Ostravě se děje při regeneraci statická část. Na mobiliář, zahradní úpravu se už dlabe.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Q :

  martin [msstavby.cz]: to je speciální lampa, která má zabránit světelnému smogu do blízkých oken bytového domu

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. FlakY :

  Nejvíc super je, když kombík zaparkuje zadkem k chodníku a pneumatikami se opře o obrubník, to tam nechá fakt hafo místa. Něco málo je vidět na 7 fotografii. Každý rodič ví… přitom stačí tak málo a mohly se tam nastřílet gumové destičky dál od obrubníků a nebo vyvýšit obrubníky.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 16. Jiri :

  Osobne v teto lokalite ziju a uprimne tak zfusovanou rekonstrukci chodniku jsem dlouho nikde nezazil. Mozna, kdyby se dotycny fotograf prosel po zamkove dlazbe asi by nepsal jak tato stavba je uzasna. Nove chodniky se nedelaly-pouze rozkopali. Kdyby jsem neupozornil na zhovadilost, kdy k puvodnimu chodniku prilepime o par cm treti obrubu a vznikly prostor jen dodlazdime, tak je to tam doted. Jenze rozebrat zamkovou dlazbu umi kazdy, ale kvalitne prostor znovu vydlazdit jiz Rekultivace neumeji. Mimo to stacilo mezi chodnikem a parkovacim stanim necham pruh zelene a auta by do chodniku nazasahovala.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 17. Patrik :

  Něco k Jihu:
  http://ostrava.idnes.cz/ostrava-vyhovela-stiznosti-firmy-ve-sporu-s-obvodem-jih-pef-/ostrava-zpravy.aspx?c=A161017_2279943_ostrava-zpravy_jog

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.