Centrum seniorů Frýdek-Místek

Informace k projektu „Centrum aktivních seniorů“ ve Frýdku-Místku.

Podoba Centra aktivních seniorů je známa. Vedení Frýdku-Místku si totiž nechalo prezentovat od vybraných projekčních kanceláří a architektů tři návrhy novostavby zamýšleného střediska pro volnočasové, administrativní, vzdělávací a tělovýchovné aktivity městské organizace Svazu důchodců ČR.  A magistrát už informoval o tom, že je „jednoznačná shoda“ na dalším precizování varianty, s níž přišla společnost OSA projekt. Centrum vyroste v místecké části města, a to na místě někdejšího domu pionýrů. Tento objekt je dlouhodobě ve špatném stavu a čeká ho demolice. „Všechny ideové studie vycházely ze zadání provozu, z možností tohoto místa, parcely, z urbanistických hledisek daného prostředí, které se nachází uprostřed sídliště s neuspořádanou architekturou, směsí výškových budov i objektů občanské vybavenosti. Všichni se snažili co nejlépe využít nárožní pozemky ulice Pionýrů, Anenské a Zahradní, a každý projekt byl něčím zajímavý. Dokázali jsme se ovšem dohodnout na tom, který nás zaujal nejvíce,“ shrnul náměstek primátora Jiří Kajzar, který má na starosti oblast investic. 

frydek mistek

Navržené centrum tvoří nárožní třípodlažní objekt s valbovou střechou a podsazeným vstupem a jednopodlažní objekt s plochou střechou mírně se odklánějící od ulice Anenské.

Podél ulice Pionýrů bude vytvořen veřejný prostor s informačními pylony, podél Anenské ulice pak terasa se sezením přiléhajícím ke vstupní hale a multifunkčnímu sálu.

celý článek: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.