Re-use centrum nábytku v Ostravě

Takzvané re-use centrum začne fungovat nejpozději od půlky letošního roku. Lidé tam levně získají věci, které by jinak skončily na skládce.

Zaměstnanci odpadové společnosti OZO Ostrava budou ve sběrných dvorech vyhledávat vyhozené věci ve slušném stavu. Následně je opraví a lidem nabídnou k prodeji za symbolické ceny.

„Pokud bude věc dál použitelná a vhodná, tak projde drobnou opravou, aby byla stoprocentně funkční. Tyto odpady pak budeme nabízet v re-use centru, které vznikne v naší provozovně v Ostravě-Přívoze,“ popisuje jednatel OZO Ostrava Karel Belda. Podle něj se opraváři mohou stát i lidé, kteří o starý nábytek nebo spotřebiče budou mít zájem.

„Počítáme tam s vlastní dílnou. Pokud bude upadlá nožka, tak ji přišroubujeme, můžeme to drobně upravovat formou nějakých nátěrů. Součástí re-use centra by měla být i dílna, kde si občané sami budou moci toto zařízení upravovat,“ dodává. Veškeré získané peníze z prodeje opravených věcí dá společnost na výsadbu nové zeleně ve městě.  

ostrava.rozhlas.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Miv :

  Pěkné, víc takových projektů.

  Thumb up 20 Thumb down 0
 2. jeremiketola :

  Toto funguje uz rok bez Re-use centra v rezii hlidacu sbernych dvoru s tim rozdilem, ze doted sel zisk z prodejem hlidacum do kapsy a samozrejme o tom OZO oficialne nevedelo.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. jeremiketola :

  *roky

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Adam (ten hodný) :

  Hmmm, ráj pro štěnice. Která socka je doma ještě nemá, tak teď bude mít oficiální příležitost si je domů přivést…. sobě i blízkým sousedům

  Thumb up 3 Thumb down 8
 5. stromořadí :

  souhlas, když za to vysadí nové stromy.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.