RD v Beskydech

Vizualizace zajímavého domu, jenž se plánuje v Beskydech.

Autor: ATX Architekti, s.r.o.

Dům je zpracován jako sochařská plastika, zasazená do mírně svažitého terénu. Místo je charakteristické dalekým a širokým výhledem lemovaným vrcholy CHKO Beskydy. Vertikální členění hmoty domu je zcela vynecháno. Prostorovou pestrost domu utváří půdorysné schéma, které kombinuje prostory pro každodenní život i relaxaci, umožňuje vychutnat si daleké výhledy i zajistí ochranu před drsnějším klimatem.
Materiálové řešení kombinuje soudobé i tradiční materiály charakteristické pro podhůří Beskyd. Drobná a měkká textura dřevěných šindelů lemuje velkorysé prosklení obytných prostor a navazuje na pevnou schránku z pohledového betonu. Jádro pobytové části domu obsahující jídelnu a obývací pokoj je akcentováno krbem obezděným přírodním kamenem.

rd beskydy

rd beskydy

rd beskydy

více: atxarchitekti.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Petr Halfar :

  Osobně si myslím, že tvar takových domů do hor nepatří.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. thvari :

  Petr Halfar: zajímavé, mi se naopak líbí, že ten dům „nevyčnívá“ a jako by byl opatrně vsunut do svahu

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.