RD Nový Jičín

V Novém Jičíně byla zahájena výstavba architektonicky netradičního rodinného domu.

Autor: Marek Jan Štěpán
Spolupráce: František Brychta, Lukáš Svoboda, Tomáš Jurák
Zastavěná plocha: 275 m2
Užitná plocha: 326 m2 (sut.110m2, patro 216m2)
Obestavěný prostor: 1500 m3
Projekt: 2012 – 2015

 

ARCHITEKTONICKÉ ŘEŠENÍ

V suterénu je vstup do domu a veškeré zázemí – dvojgaráž, technická místnost, šatna, sklady a kancelář. Přízemí je umístěno na dvou úrovních – společenská část ve stejné úrovni jako s atrium, ložnice jsou o 50 cm výše. Ve společenské části je jídelna, kuchyně, spíž, obývací pokoj a pracovna. Odděleně mezi oběmi částmi je koupelna hosta, wc a pokoj hosta. V klidové části jsou dvě ložnice, zimní zahrada, šatna a koupelna. Jídelna je prosvětlena kruhovým světlíkem, označujícím centrum domu, v obytném prostoru je umístěn krb. Před obývacím pokojem a ložnicemi je dřevěná terasa, před pokojem hosta balkón. Na západní straně atria je objekt sauny a venkovní vstup do atria z ulice. Atrium je opticky propojeno se sousední zahradou a ulicí.

Hmota domu má jedno nadzemní dřevěné podlaží z CLT panelů a jedno suterénní podlaží z bile betonové vany. Vzkledem k výšce podzemní vody je kolem suterénu proveden vzdušník. Dům má mírně skloněnou pultovou střechu. Podlahy jsou dřevěné dubové a z leštěného betonu. Okna jsou hliníková, zasklena izolačním trojsklem. Venkovní strana fasády je z modřínu, stejně jako terasy. Zateplení domu je v nízkoenergetickém standardu, vnitřní klima je podpořeno nuceným větráním s rekuperací. Topení je teplovodní podlahové a tělesy s plynovým zdrojem. TUV je dohřívána solárním panelem umístěným na střeše. Pod atriem je zásobník na dešťovou vodu pro závlahu.

novy jicin

novy jicin

novy jicin

Současný stav:
rd nj

Související články


Komentáře

 1. Balde :

  tady se někdo inspiroval :D https://www.stream.cz/gebrianvs/10010143-eggo-house-bytova-jednotka-vestavena-do-zahrady

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Mirek :

  jj :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. thvari :

  to je ovšem nádherná inspirace :-) !

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. jp :

  Před týdnem jsem tudy šel a říkal si, co tam asi vyroste. vypadá to moc dobře a v super místě. Poprvé jsem byl v Novém Jičíně a musím uznat, že se tam snaží město pozvednout. Trochu mě mrzí stav některých domů kolem náměstí a oblast kolem autobusového nadrazí a lidlu je dost příšerná, ale jinak moc pěkné město :) Stejně tak mě minule mile překvapil Příbor.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.