RD Na Burni

Vizualizace a popis právě rostoucího rodinného domu na Slezské Ostravě.

O RD jsme již informovali fotografiemi z výstavby v listopadu 2017.

Autor:  Ing.arch.Tomáš Kozel ,Ing.arch.Kamil Měrka

Dům reagující na kontext místa, který zároveň plní prostorové, uživatelské a finanční nároky investora. Na parcele mezi dvěma objemnými bytovými domy je navržen půdorysně nevelký objekt se třemi podlažími, z nichž přízemí je částečně vsazeno do svahu. Dům se “nekrčí” mezi svými vysokými sousedy, naopak hrdě doplňuje (jak objemem, tak umístěním) hmotovou kompozici ulice Na Burni. Každé podlaží má svou funkci, čímž je podtržena logika a čitelnost domu. V 1.np se nachází technické zázemí domu a hlavní společný obytný prostor, proto je půdorysná rozloha této úrovně větší než ve zbylých patrech. 2.np slouží dětem a hygienickému zázemí domu. 3.np – podkroví je navrženo pro rodiče (investory).

Související články


Komentáře

 1. M :

  svěží závan mladé architektury do Ostravy

  Thumb up 8 Thumb down 0
 2. kdojekdo :

  Do této lokality je ale možné napasovat jakýkoliv obludný dům bez útulnosti a rozumu. Dům pro lidi bez dětí a ne pro seniory.

  Thumb up 2 Thumb down 10
 3. Permonik :

  Dům vcelku zajimavý. Jen mi nesedí mezi ostatní domy v teto lokalitě. MOžna časem projdou rekonstrukci na podobný styl všechny.
  Jen bych měl jeden odborný dotaz, to ty schody se takhle dělají v praxi? Jedna každy jinák dlouhy a taky zaolený strop podnimi.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Erik Gajdošech :

  kdojekdo: no pokud je někdo bez dětí, tak si nebude stavět dům pro seniory… ten komentář postrádá rozum. Útulnost je taky velmi subjektivní řeč.

  Thumb up 4 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.