RD Krnov

Autor: Atelier 38

Návrh objemového řešení vychází z orientace na světové strany a „křížové dispozice“. V principu se jedná o jednopodlažní, částečně podsklepenou hmotu s obytným podkrovím s převýšenou podezdívkou, postavenou na obdélníkovém půdorysu. Hlavní hmota objektu je středem protnuta portálem, který na východní straně vytváří vstupní prostor a na západní straně vytváří krytou terasu s balkónem. Objekty k bydlení jsou doplněny objektem krytého stání, které je situováno na nově navržené hranici parcel a současně zakomponováno do objemu uličního plotu. Jedná se nízkopodlažní objekt se šikmou střechou, navrženém na obdélníkovém půdorysu a orientován kolmo k hranici uličního plotu.

Návrh řešení exteriéru reaguje na současné tendence architektury a vychází z použití kontrastních principů – kombinace jednotlivých materiálů a struktur. V detailu je určující kombinace obkladu hlavní hmoty objektu modřínovým dřevem a dekorativní omítky na portálech v barvě pískovce. Výrazným prvkem je stínící technika – exteriérové textilní rolety. Koncepčně určujícím pro výraz interiéru 1.NP jsou průhledy a průchody skrze obytné části rodinného domu. Uspořádáním jednotlých prostor v požadovaném sledu a orientaci vznikají dvě hlavní osy, které umožňují procházení skrze celou dispozici. Na tyto dvě osy ve směru sever-jih navazují jednotlivé prostory, které jsou pohledově otevřeny na východ-západ. Průchody jsou v příčnem směru uzavírány posuvnými dveřmi, navržené do shodné výšky jako nadpraží oken a v podélném směru jsou průchody uzavírány dvojkřídlými otevíravými dveřmi na výšku podlaží a šířku vestavěných skříní. Obytné podkroví využívá převýšené podezdívky a v určitých místech vzniká patro, které svou konstrukcí vytváří výrazný architektonický prvek chodby.

krnov

krnov

krnov

krnov

krnov

krnov

zdroj: atelier38.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.