RD Hybnerova

Mezi ohyzdnou záplavou katalogových „domů“ se párkrát do roka na území Moravskoslezského kraje objeví zajímavý rodinný dům. Tento dům je toho důkazem. Aktuální fotografie rodinného domu na ulici Hybnerova na Slezské Ostravě zachycují dokončující práce.

rd hybnerova

rd hybnerova

rd hybnerova

rd hybnerova

Související články


Komentáře

 1. LK :

  škoda toho, že je na docela malém pozemku. Taky ten bunkr vylézající ze zadní části domu nevypadá moc dobře (obrázek 2). A zdá se to jen mě, nebo tam je docela málo oken?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. thrpst :

  Velmi divoký landscaping.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 3. Tomas :

  LK: Rekl bych, ze zadni cast bude z vetsi casti prosklena, jen to neni na fotkach videt…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 4. Tomas :

  Jen k tomu popisu autora „Mezi ohyzdnou záplavou katalogových „domů“…“ … Opravdu jen male procento obyvatel, kor v tomto kraji, si muze dovolit navrzeny dum podle vlastnich predstav za 10+M… To ze si rodiny mohou dovolit alespon ten katalogovy dum je v mnoha pripadech diky hypotekam a ruznym jinym pujckam. A i tak jsou za nej pak stastni a splni si tak svuj sen… podobnych komentaru bych se proto zdrzel… tech opravdu „ohyzdnych“ domu zase tolik neni.

  Thumb up 9 Thumb down 11
 5. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas: nesouhlasim. to neni o penezence, ale o hlave. ze je neco od architekta, automaticky neznamena, ze musi jit o 10+m. nehlede na to, ze clovek, ktery investuje velke penize do katalogoveho domu, si myslim, ze domy tohoto typu neni schopny ocenit.

  a i kdyz je ta prvni veta trosku presvihla, tak o stesti taky nikdo nemluvil.

  Thumb up 7 Thumb down 5
 6. balde :

  Tomas: doporučuji porad Prostory z české televize, katalogové domy často mnohem dražší než od architekta

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. thvari :

  Tomas: Přidám se k nesouhlasným reakcím. Menší RD, který stavěli rodiče 6 let nazpět podle koupeného arch. návrhu byl takřka stejně drahý jako např. běžně dostupná řadovka v Ostravě.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Luděk :

  U této stavby mám pocit, že se jí tleská hlavně proto, že je jiná. Mě osobně nějak neoslovila. I mezi katalogovými domy je možné najít povedené návrhy, ale je to spíše o investorovi co zvolí. Kolikrát movitý investor s architektem v zádech vyplodí naprostou hrůzu. Viz jistě mnohým známý http://1url.cz/jtLhX

  Thumb up 3 Thumb down 0
 9. Nimrod :

  No pak je tady ještě kategorie, kterým se prostě katalogové domy líbí – už proto, že jsou (neříkám, že všechny) funkční, mají dobře vyřešenou dispozici a při drobných změnách není třeba ani architekta. A postaví si to sami, protože prostě chtějí…

  Thumb up 3 Thumb down 1
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas: Myslím, že to, jaký text/komentář v článku použijeme je stále na nás :)

  Není pravda, že dům od architekta je dražší. V mnohých případech levnější a lepší. Také záleží na architektovi. Kvalita neznamená před jménem Ing. arch.

  LK: Ten „bunkr“ je sjednocený zahradní „domek“ kůlna. Okna jsou orientovaná směrem na západ. Dům jde špatně vyfotit.

  Nimrod: Zde fajn příklad katalogových kýčů a architektury. Kontrast na první pohled jasný https://www.google.cz/maps/@49.8362246,18.1198658,193a,20y,41.61t/data=!3m1!1e3?hl=cs

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. aggu :

  Tak určitě závidím ten pozemek.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Jordanix :

  Někde to vypadá, že hlavní není dům, plot. Poslední dobou si potrpíme na betonové ploty, které znehodnotí pěkný dům.
  http://mapy.cz/zakladni?x=18.2482549&y=49.7899316&z=18&l=2&pano=1&pid=34248344&yaw=4.647&fov=1.157&pitch=-0.014

  Thumb up 2 Thumb down 1
 13. MM :

  martin [msstavby.cz]: Odkaz na mapu, posuňte obraz nalevo a máte tam obří haciendu hejtmana Nováka. Malý domeček, bazén, další domeček a samozřejmě velký betonový plot :-( To není závist, jen konstatování faktu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. LK :

  martin [msstavby.cz]: kůlna je kůlna, myslel, co jde vidět jen na fotce číslo 2 a vypadá, že je součástí RD.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Tomas :

  martin [msstavby.cz]: Jiste, ze to je na vas, proto jsem psal, ze ja bych se ho zdrzel:) a proto jsme taky kazdy jiny :) .. A tak jako mohou byt podle vas navrzene domy levnejsi nez katalogove, tak podle me nemusi byt katalogove domy ohyzdne… tot vse, zbytecne se asi poustet do hlubsi nic neresici debaty..

  Thumb up 3 Thumb down 0
 16. Martin [msstavby.cz] :

  LK: Jestli „to“ k cestě, tak popelnice, elektro?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Petr :

  Měl jsem možnost tento dům navštívit a mohu zcela objektivně a kriticky říct, že je to strašná slátanina

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Martin [msstavby.cz] :

  Petr: Šlo by to více rozvést…?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Petr :

  martin [msstavby.cz]: Určitě :)… celá kompozice domu je dosti nesourodá, a trochu postrádám koncept, jedna věc je odlišit se skulpturálním přístupem a použitím pohledového betonu, druhá věc je tuto snahu dotáhnout do harmonického výsledku. Z tohoto domu mám opačný pocit disharmonie, nepříjemný ač subjektivní pocit jsem měl z terasy, která postrádá lidské měřítko, které bych u privátní stavby tak trochu očekával. Terasa je kryta ze stran, ale zastřešení je řešeno masivní římsou v úrovni střechy druhého podlaží, tudíž zcela postrádá smysl při ochraně proti slunci nebo dešti a stává se pouze formálním skulpturálním prvkem možná lépe řečeno atrakcí, škoda že forma vítězí nad funkcí. Mimochodem ve srovnání s ostatními domy je tento stále na úrovni, ale myslím že by mohl mít vyšší ambice :)

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.