RD Frýdek-Místek

Fotografie a popis novostavby RD ve Frýdku-Místku.

Autor: Kamil Mrva Architects, s.r.o.
Fotografie: studio Toast

Pro manžele Janoviakovy jsme zpracovali postupně tři studie rodinného domu na tři různá místa podle zadání. Až třetí studie se proměnila v projekt a následnou realizaci. Pozemek s krásnou velkou vrbou a výhledem na Lysou Horu nás inspiroval k návrhu horizontálního přízemního domu.


Objekt rodinného domu vytváří dvě samostatné hmoty – obytná část se zázemím a část s wellness – které jsou vzájemně propojeny střechou a krytou terasou. Obytnou část utváří dva vůči sobě posunuté obdélníkové prostory, propojené středovou chodbou, která je zároveň páteří celého domu. Prosklené fasády jsou částečně zapuštěny směrem do interiéru, vytváří se tak stínění a příjemný krytý ochoz podél všech obytných místností.


Pro vnitřní dispozici domu je charakteristická páteřní chodba, která je prosvětlena střešním pultovým světlíkem a která propojuje dům od vstupu až po welness. Podél chodby jsou rozmístěny místnosti. Zádveří, na které navazují technické místnosti, garáž a sklady, dětské pokoje, pokoj pro hosty s pracovnou, koupelna dětí, ložnice rodičů s vlastní šatnou a koupelnou. Chodba dál plynule přechází ve velkorysý prostor obývacího pokoje s kuchyňským koutem a jídelnou. Dům je na wellness část se saunou napojen pomocí kryté terasy.
Všechny obytné místnosti, včetně wellness, jsou otevřeny do zahrady velikými prosklenými plochami a umožnují nejen výhled na hory, ale v letních měsících také propojení se zahradou a volný pohyb obyvatel domu.

zdroj + celý článek: archiweb.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Rado :

  Moc pekne bydleni, skoda, ze neni vice fotek z jinych mistnosti.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 2. Patas :

  Rado: Odkaz…

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.