Řadové rodinné domy Hlučín

Lokalita pro výstavbu řadových rodinných domů se nachází zcela na okraji města Hlučína.
Jedná se o téměř rovinatý pozemek na nejvyšším místě přilehlé silnice,velmi dobře orientovaný ke světovým stranám
Konstrukční řešení – standardní konstrukce a vybavení domu. Dům má železobetonové základy v nezámrzné hloubce s celistvou izolací proti vodě a radonu. Obvodové a nosné zdivo je cihelné z příčně děrovaných cihel opatřené z vnější strany kontaktním zateplovacím systémem s tloušťkou izolantu 150 mm a venkovní akrylátovou omítkou doplněnou dřevěným obkladem. Stropní konstrukce nad oběma podlažími tvoří železobetonová deska spřažená s dřevěnými trámy. Ve střešní konstrukci je zabudována tepelná izolace tl. 250 mm. Vnitřní příčky jsou ze zdícího systému Porotherm a Ytong. Omítky vnitřní jsou ve všech prostorách dvouvrstvé – štukové opatřeny bílou malbou. Podlahy jsou zatepleny (100 mm v přízemí a 50 mm v patře) – betonové potěry jsou provedeny jako plovoucí, oddělené od stěn izolačním páskem. Schodiště ocelové točité, jednotlivé stupně obloženy kobercem. Okna, balkónové a vstupní dveře mají 6-ti komorové profily, zasklené vakuovaným dvojsklem s povrchovou úpravou imitace světlé (pinie) nebo tmavé (mahagon) dřevo. Součinitel prostupu tepla k = 1,1. Elektroinstalace. Silnoproud- rozvod napětí 400/230 V v měděných vodičích pod omítkou.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.