Řadové domy Karla Kerna

Na Archiwebu byl zveřejněn článek o řadových domech na ulici Karla Kerna v Opavě.

Kompletní článek se všemi fotografiemi si můžete přečíst na archiweb.cz ZDE

Autor: ATELIER 38 s.r.o. | Tomáš Bindr
Zahrada: Ing. Ivan Tachezy
Autor fotografií: Roman Polášek

Stavbě řadových domů předcházela změna územního plánu a územní studie na zástavbu pozemku rodinnými domy.
Obsluhu území zajišťuje nová páteřní komunikace Karla Kerna napojena na ulici Otickou. V severozápadní části nově vzniklé zástavby jsou umístěny čtyři řadové rodinné domy.
Řadové domy využívají svažitý zbytkový pozemek mezi stávající zástavbou a nově vznikající zástavbou rodinných domů. Navazují na stávající linii polyfunkčního domu v sousedství.
Z jižní strany jsou řadové domy dvojpodlažní, ze severní vstupní strany jsou dvě nadzemní podlaží doplněna o podlaží podzemní. Ze severní strany je jednoduchý objem rytmizován lodžiemi, ze strany jižní dřevěnými terasami s pergolou.
I.PP je patrem vstupním se zádveřím, garáží a technickou místností. V I.NP orientovaném na jižní stranu do zahrady je společenská část bydlení predikovaná možnostmi dispozičního uspořádání. Ve II.NP je umístěna ložnice a dva dětské pokoje s koupelnou. Pro zachování soukromí z hlediska pohledů a hluku z letní terasy restaurace jsou ložnice a koupelna orientovány do vložené terasy.

  Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

  Napsat komentář

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


  Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.