PZ Nad Barborou – železniční vlečka

Předmětem záměru je stavba nové koleje, napojené na stávající výtažnou kolej č. 7a v provozní stanici ÚZK, v celkové délce 950 m. Kolej bude vedena na násypu a bude ukončena zarážedlem na ploše „D“ připravované průmyslové zóny Nad Barborou

Účelem záměru je vytvoření kolejového napojení do připravované průmyslové zóny Nad Barborou. Záměr zřídit průmyslovou zónu v předmětné lokalitě umožní mimo jiné např. vytvoření podmínek pro umístění logistického centra včetně napojení na železniční dopravu. Železniční dopra- va je považována za příznivější k životnímu prostředí než doprava nákladními automobily.
Vymezená lokalita je na ploše brownfieldu umístěné v krajině ovlivněné hlubinnou důlní činností, která má vazbu na významná sídla ve struktuře osídlení kraje, a to zejména na města Karviná, Havířov a Orlová.
Lokalita umožňuje přímé napojení na nadřazenou síť dopravní infrastruktury. Stavba bude napojena na stávající dopravní systém – příjezd je řešen po kolejích AWT, a.s. s napojením na veřejnou železniční síť (tratě Žilina – Český Těšín – Bohumín a Český Těšín – Ostrava – Opava) a po stávajících účelových pozemních komunikacích. Síť účelových komunikací je napojena na státní silnici č. II/474.

barbora

zdroj: EIA

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. aggu :

  Celá PZ Barbora je jeden velký omyl. Důlní vlivy, zvýšená seismicita, obrovské náklady na HTÚ, provoz po Rudné přes dědiny (není napojení na dálnici),…

  Thumb up 1 Thumb down 4
 2. Danek :

  Dnes vyšly na povrch dvě nemílé zprávy. OKD a jejich dodavatelské společnosti během roku propustí cca.1600lidí:Byvalý Evraz ocelárna 300.(ukončení výroby)Snad jediné pozitivum, je že odbory v OKD tlačí na propouštění zahraničních Polských a Slovenským pracovnikum aby Čechum práce zůstala.To je myslím zcela logické.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 3. LK :

  Danek: tak snad opravdu propustí zahraniční pracovníky a češi zůstanou. Na druhou stranu otec pracující v OKD tvrdí, že kdyby tam nedělali poláci, tak toho tolik nevytěží a teď budu citovat: „Jsou to blázni, denně chodí do naprosto nebezpečných oblastí kde by žádný čech nevlezl, nehlásí pracovní úrazy, rubou za 2 čechy a dostávají menší prachy“. Takže bych se OKD nedivil, kdyby se těchto poláků nechtěli zbavit.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.