Provaznická – foto z výstavby

Aktuální fotografie výstavby bytového domu na ulic Provaznická v Ostravě.

provaznicka

provaznicka

Související články


Komentáře

 1. balde :

  skoda ze se upoustí od blokové zástavby tam by se krásně vyjímal nějaky dvorek do kterého mají přístup jen obyvatelé

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. MarianL. :

  balde: Na sídlišti nemá uzavřený dvorek co dělat.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Sídliště nemá co dělat ve městě.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 4. PetrP :

  Nevím, kam to napsat, tak to dám tady, je to celkem kousek od sebe… Včera jsem jel tram na Dubinu a ten objekt bývalé České pojišťovny se uačíná opravovat. Mění se tam okna… Nevíte o tom někdo něco bližšího?? Co tam třeba bude? Dík

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Tomas T. :

  martin [msstavby.cz]: Sidliste nema co delat ve meste? a kde by jste ho dal? doprostred pole? tak to uz udelali komunisti a nebyl to dobry napad. Anebo do hor? tam bych ho uz vubec necpal…..

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas T.: No pod Lysou by to bylo nej.
  Většina sídlišť, jak známe v ČR jsou soliterní panelové stavby. Byla stavěna tak, aby kolem domů bylo dostatek zeleného prostoru. Dnes bohužel parkoviště. Bohužel člověk žijící na sídlišti nemá dostatek soukromí, narozdíl od blokové zástavby, kde vnitroblok poskytuje obyvatelům okolních domů soukromí. V ČSR byly stavěny i proto, aby režim mohl bez problému ovládat prostor, kde žijí lidé. Tento problém se vyskytl i v západních zemích. Zde však již nově vznikající čtvrti ve většině případů respektují blokovou zástavbu. Paříž své sídliště na předměstí určitě na pohlednice nedává.

  Že je polovina čr hotová z toho, že žijí v králikarnách bez soukromí už nevyřeším. Já jsem pro zástavbu typu centrum ( nepočítám ty sídlištní zrůdy za Českobratrskou ) Vítkovic, Poruby ( pouze nejstarší část kolem Hlavní třídy ) nebo Jubilejní kolonie.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 7. Tomas T. :

  martin [msstavby.cz]: No myslim ze je to jen dle vkusu kazdeho. Vám se líbí bloková zástavba v centru a její vnitrobloky, ja kdyz se dívám do nekterých vnitrobloků tak me jima hruza co jsou schopni lidi strcit do dvora, kdyz na to neni z ulice videt. Navic vnitrobloky se postupem casu stavaji parkovistem take. Protoze proste nekde ta auta parkovat musite.
  Nechci tady vypadat ze obhajuji sidliste a ze dubina je super…. ale za me bych do centra bydlet nesel. Max pracovat a i to je problem, kdyz zaspite a nejedete tramvaji ale autem, a pak shanite misto na zastaveni.
  Poruba uz ma dvory reseny o neco lepe, zaparkovat tam je sice take orisek, kor kdyz je to tam vsude jednosmerka a musite to nekdy objet cele dokola. Ale je to lepsi reseni. Jedinou nevyhodu, kterou sorela ma, jsou dle mesho rozmery oken. Kdyby byly 2x vetsi, tak by ty byty byly mnohem krasnejsi. Bohuzel ….

  Thumb up 2 Thumb down 3
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas T.: To není o vkusu, ale o funkci http://www.archiweb.cz/blog.php?blog_id=74679&id_article=205&

  Že jsou některé vnitrobloky neudržované je už chyba majitelů.

  V západní společnosti žijí na sídlištích nižší třídy. V čr i ti bohatí…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Tomas T. :

  martin [msstavby.cz]: Myslim že si nerozumime, a srovnáváte nesrovnatelné.

  1) je to o vkusu …. dieselove motory v autech jsou mnohem skodlivejsi nez benzinove, presto maji vetsi oblibu. Windows jsou take horis nez jine systemy, a i tak je majoritni na celem svete. Apple je predrazeny a nema v porovnani s jinymi znackami nejak navrch, presto je to nejhodnotnejsi znacka. Proste to co je lepsi, neznamena ze se automaticky ujme. A plati to ve vsech oborech, architekturu nevyjimaje.

  2) Je potreba rozlisovat, o cem je rec. Bavime se tedy o blokove vs. sidlistni zastavbe? nebo panel vs. cihla a beton? Myslim ze pokud udelate z panelu blokovou zastavbu, tak se vam to moc libit nebude. Cili primarni problem nebude v typu zastavby ale v pouzitem stavebnim materialu, az pak v typu zastavby.
  A zustaneme-li jeste u typu zastavby, tedy blokova vs. sidlistni (nebo jak ji nazvat), tak rozhodne mi prijde prijemnejsi ta druha. Napriklad zastavba v okoli ulice zelene je pro mnohe (i pro mne) mnohem prijemnejsi. Dost mista na parkovani, prostor kde si mohou deti hrat, dost mista na venceni psu, proste vse, co v centru neni. Napr. zde: http://mapy.cz/zakladni?x=18.2666134&y=49.8277333&z=18

  3) No nevim, ale podival jste se nekdy do vnitrobloku v cizine? Rakousko, Italie, a pod…. Pokud nejste v nejake lepsi ctvrti, tak i tam to je nekdy des bes. Nerekl bych ze u nas bydli v sidlistich bohati lide. Ti bydli nekde uplne jinde. Maximalne u nas bydli na sidlisti stredni trida.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas T.: Snad se bavíme o blokové x solitérní. Blokovou zástavbu si můžu postavit i z panelů. Kolem ulice zelené to je pořád veřejný prostor. Právě že děti si můžou hrát kdfekoliv, tak ty mladší musí hlídat. Psi múžou běhat kdekoliv…

  V zahraničí jsem byl. “ tam to je nekdy des bes“. Vypisuješ jen krajní extrémy.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Tomas T. :

  martin [msstavby.cz]: No tak to ted nejak nechapu. Nejdrive mi napisete ze blokova zastavba je lepsi nez soliterni, a ted napisete ze solitery na zelene jsou dobre, protoze deti si mohou hrat vsude, psi mohou take behat vsude atd….
  A samozrejme ze vypisuji krajni pripady, aby to nevypadalo ze jedna cesta je zlo a druha dobro. Proste obe maji neco do sebe, a vse je to o lidech a jejich vkusu. Cili se opet vracim na zacatek me myslenky, ze je to vse jen o vkusu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas T.: Nenapsal jsem, že je to dobré. V nechráněném prostory málo který rodič by nechal malé děti si jen tak hrát. V uzavřeném bloku ano. K psům. Jelikož psi mohou běhat všude, a né každý pes je bezpečný a majitel zodpovědný, mohou i ublížit.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 13. Tomas T. :

  martin [msstavby.cz]: Cili soliterni zastavba , takova jako je na ulici Zelene, je dle vas spatna ano?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas T.: Není to to nejlepší.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.